PDA

Zobacz pełną wersję : znak przy "print icon" jak usunąć



s4v4g3
01-11-2011, 00:12
Witam,
mam pewien problem.
Joomla 1.7 - dodanie ikony print. Wszystko git, ale przy ikonie pojawia się kropka jak poniżej.
4591
Nie mogę jej usunąć.
Próbowałem poprzez CSS w szablonie dodając komendę text-decoration:none do:
ul.actions {text-decoration:none;float:right;}
Próbowałem również innych konfiguracji, ale jedyne co to udało mi się przesunąć ikonę na prawą stronę.

<ul class="actions"><li class="print-icon">........ </ul>
Ktoś wie jak to zrobić?

Kolejny problem to wyświetlenie szczegułów danego artykułu.
Wyświetla się tak:

"Szczegóły
Opublikowano: poniedziałek, 31, październik 2011 19:27"

W joomli wcześniejszej można było ustawić tylko datę cyfrową.
Da się to zmienić w joomli 1.7?
Dzięki za pomoc.

pyziak
01-11-2011, 00:24
niestety link do strony jest tu niezbędny

s4v4g3
01-11-2011, 00:33
Stronki jeszcze nie ma w sieci. Projektuję ją i właśnie z tym mam tylko problem.
Znalazłem klasę, która wyświetla ikonę "drukuj" :

<ul class="actions"> <li class="print-icon"> <a href="link :))) " i reszta zbędnego tutaj kodu alt="Drukuj" /></a></li></ul>
WPisałem do CSSa w szablonie komendę, ale nie działa. Może coś źle wpisałem.
Tak wygląda początek artykułu:
4592

s4v4g3
02-11-2011, 11:25
Nikt nie potrafi pomóc?;(
Do tego mam kolejne pytanie.
Poniżej screen z 1 buttona - tekst jest wpisywany w JOOMLI, formatowanie CSS.
Jest jakaś możliwość w Joomli, aby podzielić na wersze ten tekst?
Chcę, aby "i Praca" było poniżej wyśrodkowane.

4598

wwebol
02-11-2011, 12:04
Załącznik już nie jest aktywny ale...
dodaj w CSS
li.print-icon{list-style:none;}

To powinno pomóc :) Co do buttona to prawdopodobnie jego szerokość jest za duża. Możesz zmniejszyć atrybut width na rzecz padding-left, padding-right bądź też padding: (top) (right) (bottom) (left) no i musisz wtedy mieć ustawiony text-align: center

Najlepiej daj linka jeśli strona gdzieś już wisi...

s4v4g3
02-11-2011, 12:11
omg:) zapomniałem sprawdzić list-style - działa, dzięki.
CO do buttona - szerokość napisu = szerokości buttona. Dlatego tu mam problem. Niestety jak zaczne kombinować z paddingami to reszta buttonów (napisy) też się przesuną - ten sam css.
Linka nie mogę dać, bo strona jeszcze w projekcie.
ALe 1 probem z głowy:)
Pozostały 2:)
Te cholerne szczegóły artykułów:
Załącznik:
4599
Jak usunąć tekst: szczegóły i zamiast daty pisanej wstawić po prostu datę cyfrową. W joomli wcześniejszej było to prostsze;/

wwebol
03-11-2011, 16:56
Możesz użyć pseudo klasy :nth-child(n) bądź też wykorzystać fakt, że joomla dodaje każdemu li oddzielną klasę i w ten sposób określić szerokość dla tego nieszczęsnego buttona.
Ale jest jeszcze jedna kwestia - możesz przecież użyć tła, które automatycznie będzie się "rozciągało" - dla li daj lewą część buttona, a dla a daj prawą część odpowiednio wydłużoną tak aby nie powstała przerwa. Przez wydłużenie rozumiem powielenie środkowej części buttona.

Szczegóły artykułu - sprawdź jeszcze raz załącznik bo nie wyświetla się prawidłowo. W każdym bądź razie będziesz musiał podziałać trochę na pliku php, w którym jest ustalony sposób wyświetlania tych informacji.