PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd MySQL przy instalacji



Gracy
01-11-2011, 13:55
Cześć. Chcę przenieść stronę ze starej na nową domenę. Więc skopiowałem wszystkie pliki z serwera starego na nowy, zaimportowałem bazę danych również ze starego na nowy i oczywiście zmieniłem niektóre dane w pliku configuration.php . Niby wszystko ok, ale na stronie jest komunikat:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

W takim razie zrobimy to innym sposobem, czyli najpierw zainstalowanie joomli, potem kopia komponentów i zdjęć, oraz zaimportowanie bazy. Niestety przy instalacji joomla przy kroku: Baza danych podaję wszystkie dane klikam dalej i znów komunikat:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Wygląda to na złe wprowadzenie danych do bazy, lecz są one na pewno dobre, bo gdy loguje się do serwera bazy danych (phpMyAdmin) wszystko działa.

O co chodzi?
Pozdrawiam
z poważaniem
Gracjan Skwierawski

neo_fox
01-11-2011, 14:08
A nie łatwiej po prostu: https://www.akeebabackup.com/download/official/akeeba-backup.html

Gracy
01-11-2011, 15:24
Ok. Spróbuję tym narzędziem co mi podałeś. A tak poza tym to wiesz może dlaczego jest ten komunikat? Pamiętam, że jak miałem stronę na cba.pl i coś takiego było to usunąłem usera bazy danych i zrobiłem nowego i wszystko było w porządku. Ale tutaj nie mam dostępu do CPanela, a chyba tam można to zrobić gdyż w panelu zarządzania bazą danych takiej opcji znaleźć nie mogę.

---------- Post dodany o 17:24 ---------- Poprzedni post był o 16:20 ----------

Dodam, że serwer mam wykupiony na nazwa.pl Stawiałem dużo stron na tym serwerze i wszystkie miały prawie tą samą nazwę (xxx_1 ; xxx_2) Tak więc dane wprowadzone są na pewno dobrze.

bobskun
02-11-2011, 16:28
Podpina się do pytania.

U mnie komunikat Database Error: JLIB_DATABASE_ERROR_CONNECT_DATABASE pojawia się przy upgrade poprzez jupgrade.

ps. akeeba faktycznie wymiata- świetny komponent

Gracy
02-11-2011, 16:53
Zmieniłem mysql na 5.0 a było 5.5 oraz poprzednio byl port 3307 a teraz 3306. hmmm. dziwne. no ale to bylo u mnie problemem, ktory jest juz rozwiazany.

Gall Anonim
02-11-2011, 19:29
@Garcy z ciekawości jakiej używałeś składni przy 5.5 - czy było to sql.nazwaservera.home.pl:3307 czy sql.nazwaservera.home.pl ?