PDA

Zobacz pełną wersję : phpmyadmin: błąd 404 localhost:it works



edhelatar
01-11-2011, 17:36
okej po przeczytaniu trzystu poradników dotyczących instalacji joomli 1.52 na jampie ponownie okazało się że to co działa u wszystkich nie działa u mnie, albo że ja jestem kretynem bo taka opcja jest też mocno możliwa.Mam taki problem Jamp uruchomiony joomla włożona do var/www/joomla i później już są jej pliki. jednak gdy wciskam w jampie localhost wyskakuje tylko It Works! jednak ja nie dałem się zwieść i widzę że nie działa bo powinno się coś innego pojawić(przynajmniej tak mi się wydaje). po wciśnięciu phpmyadmin lub phpinfo wyskakuje jednak coś takiego "
Not Found The requested URL /phpmyadmin/ was not found on this server."
a w tytule błąd 404 próbowałem już zastępować localhost przez 127.0.0.1 jednak dalej nic
gdzieś przeczytałem że pownienem zmienić htacces.txt na .htacces niepodziałało
później w tymże pliku przeczytałem co by w razie problemów zakomentować linijke
"Options +FollowSymLinks"
jednakże dalej nic nie dało
odhaczyłem też port 80 w skypie
przypuszczam że jest to spowodowane tym że kiedyś chcąc poznań tajniki php instalowałem jakieś rzeczy w rodzaju apache jednak ze względu na niemożliwość zrobienia tego na windowsie odpuściłem jednak a na wpół zainstalowane programy pozostawiałem gdzieś w kompie teraz nie wiedząc gdzie i co dokładnie. Przypuszczam że na linuksie byłoby to prostsze ale jednak nie mam możliwości uruchomienia tego systemu na tym komputerze.
Z góry dziękuje za odpowiedzi szczególnie te napisane dla idiotów:)

---------- Post dodany o 17:36 ---------- Poprzedni post był o 14:27 ----------

ponieważ chcę się wreszcie ogarnąć w joomli a już sam początek mnie przeraża. Przypuszczam że odpowiedź jest gdzieś na forum ale nie mogę znaleźć

zwiastun
01-11-2011, 17:36
To nie jest forum dla idiotów.
Z komunikatu wynika, że masz już uruchomioną instancję MySQL-a. Zapewne działa w tle, uruchamiana wraz z Windows. Nikt Ci tego na forum w Twoim komputerze nie zlokalizuje. Aktualnie działające programy: CTRL+ALT+DEL

edhelatar
01-11-2011, 18:48
no nie przeczę że idiota ale dziękuje bardzo za pomoc w życiu bym na to nie wpadł. następnym razem postaram się zadawać mniej głupie pytania:)