PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w "Dodaj pozycję menu"



ono
02-12-2006, 01:13
Witam,
mam następujący problem (całkiem nowa instalacja Joomla! 1.0.11 Stable):
przy próbie dodania nowej pozycji w dowolnym menu, np. usermenu, najpierw pojawia się sporo komunikatów (w trybie pełnego debugowania) o błędach, każde trzy dotyczą kolejnych wpisów (przykładowo):

Notice: Undefined variable: name in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 764
Notice: Undefined variable: name in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 768
Notice: Undefined variable: descrip in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 769

Przy próbie dodania nowego podmenu pojawiają się podobne, ale błędy są w innych liniach:

Notice: Undefined variable: name in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 768
Notice: Undefined variable: descrip in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 769
Notice: Undefined variable: group in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 770

a potem na samym końcu:

Notice: Undefined variable: types_content in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 341
Notice: Undefined variable: types_component in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 341
Notice: Undefined variable: types_link in /var/www/html/administrator/components/com_menus/admin.menus.php on line 341

oraz ekran, który wygląda zupełnie źle i nie tak jak w pliku pomocy:

http://www.mnc.pl/%7Echrumps/tooltip.jpg

Nie wiem, czy te komunikaty mają znaczenie, ale okno "Dodaj pozycję menu" nie wygląda chyba w porządku. Korzystać też nie bardzo można. :(
Co może być nie tak?

Viki

stone
03-12-2006, 12:13
wgraj jeszcze raz pliki na serwer (poza katalogiem install) i daj znać czy pomogło

ono
03-12-2006, 22:29
Niestety, ani wgranie plików od nowa, ani instalacja całości od początku niczego nie zmieniają.

stone
04-12-2006, 22:31
Testowałem ten problem w innym przypadku. Cos jest nie tak z interptetacja plików xmlz polskimi znakami. Poniewaz nie wystepuje to w kazdym przypadku najpewniej wina lezy po stronie serwera.
Czy możesz podac jakie masz podstawowe ustawienia serwera (w panelu admina w zakładce system)

ono
05-12-2006, 01:42
Oto dane mojego serwera:

PHP działa na:: Linux 2.6.17-5mdv #1 SMP Wed Sep 13 14:32:31 EDT 2006 i686
Wersja MySQL:: 5.0.24a-log Wersja PHP:: 5.1.6
Serwer WWW::Apache/2.2.3 (Mandriva Linux/PREFORK-1mdv2007.0)
Interfejs serwera PHP:: apache2handler Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Istotne ustawienia PHP::
Joomla! Emulacja Register Globals:: OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /var/lib/php
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wył.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak

Rybik
05-12-2006, 02:02
zmien php na 4, opis w FAQ na serwerze pomocy, lub popros administracje o zmiane (mysql tez warto miec 4 ale to wymaga reinstalacji J!)

ono
06-12-2006, 15:55
Zmieniłem MySQL na ver. 4.1.19, a w pliku .htaccess dodałem linię SetEnv PHP_VER 4 - efekt jest tylko taki, że nie wyświetlają się linie o błędach, ale strona "Dodaj pozycję menu" wygląda dalej tak źle jak wcześniej.

stone
07-12-2006, 23:31
To raczej inne ustawienie, najgorzej ze nie występuje zawsze i cieżko to sprawdzić. Będę jeszcze w weekend sprawdzał.
Jeżeli nie przeszkadza Ci panel angielski możesz wziąć Joomlę z joomlapl.com

woju
08-12-2006, 02:40
Witam mam dokładnie to samo czyli tooltip i błedy.

PHP działa na:: Linux localhost 2.6.12-12mdk #1 Fri Sep 9 18:15:22 CEST 2005 i686 Wersja MySQL:: 4.1.12 Wersja PHP:: 5.0.4 Serwer WWW:: Apache/2.0.54 (Mandriva Linux/PREFORK-13mdk) Interfejs serwera PHP:: apache2handler Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.10) Gecko/20050921 Firefox/1.0.7 Mandriva/1.0.6-15mdk (2006.0)

Zmienie php na 4 i dam znac.

Witam.
Zmiana php na 4 spowodowała zniknięcie błędów i pojawienie się prawidlowego widoku zamiast tooltip.
Pozdrawiam.

stone
08-12-2006, 20:44
Nie jestem do końca przekonany czy chodzi o samo php 4 czy 5. Czy coś Ci nie wpadło w o czy że jakieś ustawienie masz teraz inaczej?

woju
08-12-2006, 23:39
Stone.
Znaczy u ciebie na php5 działa?

ono
15-12-2006, 14:11
U mnie po zmianie na PHP 4.4.4 i MySQL 4.1.19 wreszcie wszystko działa prawidłowo.
Dzięki za pomoc.

stone
16-12-2006, 20:58
Stone.
Znaczy u ciebie na php5 działa?


Na xamp-ie tak, ale nie testowałem w tym ustawieniu na żadnym serwerze

woju
17-12-2006, 15:26
Witam.
Dzisiaj przerzuciłem Jomle na serwer z php 5 i mysql 5.0.24
postawiony na mandrivie i blędów nie ma.

Coś trudno go wylapać,

woju
17-12-2006, 15:31
Rybik czemu zmiana mysql wymaga reinstalcji joomli ja przerzucilem katalog + baze i wszystko dziala prawidlowo?

robdk
08-01-2007, 13:54
Witam
Niestety mam ten sam problem taki jak na ekranie. Serwer mam na Active24. Miałem wcześniej Safe_Mode na ON ale teraz jest na OFF i problem jest dalej.
Obsługa hostingu teoretycznie zmieniła wszystkie ustawienia pod JOOMLE.
Oto obecnie one:
PHP działa na:: Linux matador 2.6.16.5 #8 SMP Fri Apr 28 13:22:28 CEST 2006 i686
Wersja MySQL:: 5.0.20a-Max
Wersja PHP:: 5.1.2
Serwer WWW:: Apache/2.2.2 (Mandriva Linux/PREFORK-3mdk)
Interfejs serwera PHP:: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC

Istotne ustawienia PHP::
Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wył.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: /tmp:/var/tmp:/var/lib/php:/usr/lib/php:/usr/share/pear:/virtual/pl/kxd/test
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: system,mail,passthru,highlight_file,disk_total_spa ce,fileowner,filegroup,fstat,is_link,link,linkinfo ,lstat,readlink,symlink

woju
08-01-2007, 14:51
Sproboj przenieść na serwer z php4. Moim zdaniem tak jak pisalem wyzej są jakieś problemy z współpracą z php5.:)

robdk
09-01-2007, 07:39
Niestety za ten serwer virtualny zapłaciłem kasę i nie moge się wycofać (strata kasy jest bolesna). Wybrałem ten serwer właśnie ze względu na zgodność z JOOMLĄ jak zapewniali administratorzy. Problem wystąpił na poczatku z kodowaniem znaków tj. teraz mam UTF-8 a nie ISO jak w starszych wersjach bazy. Ale to jeszcze idzie przeżyć bo stare instalacje można przerobic na UTF-8 a inne już są w tym kodowaniu. Niestety problem jest o tyle poważny, że nie idzie administrować stroną :(.
Widze, że bardzo ciężko zdiagnozować błąd i co go powoduje. Napewno są to ustawienia serwera w PHP5, bo jak wcześniej piszecie to JOOMLA działa na PHP5.
Sprawdzałem wersje 1.0.10, 1.0.11 i 1.0.12 efekt wszędzie ten sam....


Mam prośbę do osób którzy mają PHP5 i wszystko działa. Tzn. chodzi mi o skopiowanie wyświetlanych danych w "Informacje o systemie" dla "SYSTEM" i "PHP". Może w ten sposób wykryjemy co jest nie tak....


Hmm... Zajrzałem do pomocy w JOOMLI (pomoc z instalacji a nie z serwisu jomla.pl) i na pierwszej stronie pisze iż JOOMLA może współpracować z PHP5 i MySql5 tylko trzeba zamienić pliki w katalogu /includes database.php. Włąśnie zaczynam nową instalację i zobacze czy to coś pomoże... O efektach poinformuję
PS. Taką informację można by było zamieścić przy opisie instalacji w serwisie pomocy :)

robdk
10-01-2007, 14:21
Witam ponownie.

Znów muszę zacząć od "Niestey" gdyż po podmianie plików nie można dokonać instalacji systemu.
Zostaje mi chyba tylko zmiana na PHP4 co administratrzy mi obiecali... CDN...