PDA

Zobacz pełną wersję : serwer wyposazony w MySQL 5.5 - instalacja niemozliwa?



freesamen
02-11-2011, 22:43
Witam,

Ostatnio instalowalem na dysku, teraz przesiadka na serwer on-line.

Na dysku mialem problem gdy robilem w xammpie bo z tego co tutaj na forum bylo pisane jest wyposazony w zbyt nowa baze z ktora sie Joomla niedogaduje.
Na JAMPie juz poszlo bez problemu, mowa o wersji Joomli 1.7.2


Teraz instaluje na serwerze, jednak on tez jest wyposazony w najnowsze bazy, czyli Joomli nie da sie tutaj zainstalowac?;/

Problem mam w 4 kroku instalacji czyli baz danych.
a blad jaki mi wyskakuje nie pozwalajacy kontynuowac instalacji to:
Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: 2

korzystam z firmy hostingujacej netserwer.pl

---------- Post dodany o 22:43 ---------- Poprzedni post był o 22:23 ----------

w innym temacie widzialem jak ktos mial problemy na serwerze nazwa.pl

i @Winnetou, @Gall Anonim polecili dopisanie na koncu :3307
jednak u mnie to nie dziala (no chyba ze 3307 jest tylko na nazwa.pl a na innych serwerach juz nie dzialaja takie numery)

Gall Anonim
02-11-2011, 23:03
Port serwera baz danych: 3307
Więc jest to wartość względna i konfigurowalna na każdym serwerze indywidualnie
Swoją drogą to pytanie do pomocy technicznej na danym hostingu - a tak ogólnie to co tam wpisujesz? localhost - czy coś innego?

freesamen
02-11-2011, 23:22
wpisuje tak: ftp4.netserwer.pl (taka mam nazwe hostwa w Total Commanderze gdy przerzucam pliki z dysku)
wpisalem tez: localhost
wpisalem tez: ftp4.netserwer.pl:3307
wpisalem tez: ftp4.netserwer.pl :3307

ale na zadnym mnie nie wpuscilo

---------- Post dodany o 23:22 ---------- Poprzedni post był o 23:13 ----------

w tym momencie dostalem wiadomosc zwrotna od administratora mojego serweru i problem udalo mi sie rozwiazac.
Napisze ja moze innym sie przyda ktorzy beda stawiali swoje strony na tym serwerze.

Nalezy samemu zalozyc baze danych w DirectAdminie, a nastepnie jako nazwe serwera podac localhost

zwiastun
03-11-2011, 01:26
Nalezy samemu zalozyc baze danych w DirectAdminie, a nastepnie jako nazwe serwera podac localhost

No nie! Wybacz, ale odkrycie na miarę odkrycia Ameryki.
Od kiedy to podczas instalacji Joomla na zdalnym serwerze baza danych zakłada się sama?