PDA

Zobacz pełną wersję : Różne menu w mod_mainmenu



evilmon
03-11-2011, 00:30
Witam,

Męcze się z pewną kwestią i szukam odpowiedzi po necie ale nic nie znalazłem. Oto co chce zrobić:
Moja strona składa się z trzech głównych działów. Wchodzi się do wybierając jeden z trzech tematycznych boksów z linkiem. Każdy z tych działów ma mieć osobne menu główne, które umieszczam za pomocą modułu mod_mainmenu.

Stworzyłem trzy różne menu, oraz trzy różne konfiguracje o różnych nazwach korzystając z modułu mod_main menu. W momencie, kiedy przypisuje poszczególne menu do danego zakresu artykułów i zrobie to dla wszystkich pozycji - wszystkie menu znikaja.

Co robię nie tak? Siedzę już nad tym parę godzin i nie umiem sobie z tym poradzić.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Bartas

Gall Anonim
03-11-2011, 08:20
No dobra, ale która wersja Joomla bo nie zdziwiłbym się tutaj 1.6.x - więc wolę dopytać
Po wtóre
czy to jest tak:
menu 01 => moduł 01
menu 02 => moduł 02
menu 03 => moduł 03

Czy może
menu 01 => moduł 01
=> moduł 02
=> moduł 03
Również chciałbym mieć pewność.
Pzdr

evilmon
03-11-2011, 18:09
Cześć,

Wersja Joomla! 1.5.24

Jest tak jak piszesz w pierwszym przypadku

menu 01 jest w module 01
menu 02 jest w module 02
menu 03 jest w module 03

modul 01, modul02, modul 03 są stworzone w oparciu o mod_mainmenu

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 18:09 ---------- Poprzedni post był o 17:26 ----------

module 01 jest przypisany do menu 01 (w edycji modułu pole Menu Assignment -> Menu Selection mam zaznaczone podpozycje menu 01; w Module Parameters: Menu name: menu 01)
module 02 ... analogicznie
module 03 ... analogicznie

Jeżeli natomiast w Menu Assignment -> Menu selection zaznacze All we wszystkich modułach to pokazują się wszystkie menu w przeglądarce - a chce mieć albo menu 01 albo 02 albo 03.

i jako Position mam wskazane menu zdefiniowany w kodzie tak:

<div class="main-menu"> <jdoc:include type="modules" name="menu" style="xhtml" /> </div>

To tak uzupełnieniem poprzedniego postu.

pozdrawiam