PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentów



oskarbwo
03-11-2011, 11:20
Wiem, że były już setki podobnych tematów, jednak żaden nie rozwiązał moich problemów.

Nie mogę zainstalować żadnego komponentu. Domyślam się, że jest to wina praw do katalogów. Zmieniłem wszystkie prawa na zapisywalne, jednak nie mogę zmienić 2 ostatnich katalogów.

4609

Katalog "logs" i "tmp" są ustawione na zapisywalne na moim serwerze. Ponieważ folder o nazwie "joomla" nie istnieje na moim serwerze to spróbowałem pozmieniać ścieżki do tych katalogów w pliku "configuration.php" poprzez usunięcie fragmentu "/joomla", jednak nic to nie dało. Spróbowałem nawet zamienić fragment "volume02" na "volume04" tak jak to jest w katalogach pamięci podręcznej jednak to również nic nie dało.

W trakcie instalacji wyskakuje mi taki błąd:
4610

Oczywiście jestem zalogowany jako admin. Jest to joomla 1.5.17
Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

mboy
03-11-2011, 12:47
1) Powinna być Joomla 1.5.24, mamy bowiem rok 2011 a nie 2009 ! Chyba że bawisz sie w archeologie.
2) gdzie masz hosting ?

palyga007
03-11-2011, 13:09
http://blog.elimu.pl/7997-jaka-to-bedzie-sciezka/

oskarbwo
03-11-2011, 15:28
Dzięki palyga007.

Udało mi się rozwiązać problem, między innymi dzięki Twojej pomocy. Opiszę jak to zrobiłem, gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem.

Joomla była instalowana i skonfigurowana przez kogoś innego. Nie mam kontaktu z tą osobą, wobec czego wszystko było na mojej głowie.

Konfiguracja globalna również nie działała, występował błąd "Bad response".

Najpierw edytowałem plik configuration.php i zmieniłem linijkę "var $ftp_root = '/joomla/public_html';" na "var $ftp_root = '/public_html';" .

Dzięki temu zaczęła działać konfiguracja globalna. Następnie w Konfiguracja Globalna -> System zmieniłem ścieżkę katalogu dzienników na taką jaka była w katalogu pamięci podręcznej (oczywiście z wyjątkiem ostatniego folderu). Analogicznie postąpiłem z katalogiem tymczasowym w Konfiguracja Globalna -> Serwer.

Zmieniałem ścieżki na identyczne ręcznie w pliku configuration.php ale nie wiem czemu zaczęło to działać dopiero, gdy zrobiłem to w konfiguracji globalnej.

Wpadłem na to dopiero po zastosowaniu metody, którą podrzucił palyga007 dlatego reputacja dla Ciebie : )