PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.7.2 - problem z wypakowaniem



ChceSieUczyc
05-11-2011, 08:46
Mam ogromny problem z samym rozpakowaniem pliku, który ściągnąłem na www.joomla.pl. Zacznę od tego, że jestem początkującym webmasterem, właściwie to zacząłem od wczoraj, więc wiele rzeczy może być dla mnie trudnych, ale staram się czytać i nabierać wiedzy. Jednak problem ku mojemu zaskoczeniu zaczął się już na wypakowaniu plików do folderu. Po ściągnięciu "kompletnego pakietu języka polskiego" wersji 1.7.2 (ten drugi plik, tj. "Język edytora TinyMCE" mam zamiar pobrać jak już tamto wrzucę na serwer, chyba dobra kolejność?) pojawiają mi się trzy pliki, takie jak: admin_pl-PL (do rozpakowania), site_pl-PL (to samo), ostatni jako dokument XML jest zwykły plik "install", lecz nie wiem za bardzo do czego on tak naprawdę służy. Jest tam jakaś treść, ale chyba zbędna... nie mi to oceniać. Przechodzę do rzeczy. Chciałem wypakować oba pliki, więc admin_pl-PL i site_pl-PL, jednak pojawia mi się "błąd", że chyba mają takie same pliki i pojawia mi się pytanie, czy mam zastąpić jedno drugim, czy nie. Próbowałem wszystkich opcji chyba, ale nic nie działa. Samo wklejenie admin, samo wklejenie site, nic... Wczoraj się z tym bawiłem z 2 godziny śmiało, teraz muszę się zdać na Waszą pomoc. Bardzo proszę o wsparcie na początku mojej drogi :)

seba.adm
05-11-2011, 09:37
Witam.

Jeżeli chcesz zainstalować pakiet języka polskiego:
1. Zaloguj się na zaplecze
2. Rozszerzenia -> Instalacje -> Instaluj z pakietu -> wskaż pobrany pakiet zip -> Wczytaj plik i zainstaluj
3. Po instalacji pakietu, przejdź do Rozszerzania -> Języki, i tutaj w kolejnych zakładkach Zainstalowane języki witryny / zaplecza ustaw jako domyślny język polski.

zwiastun
05-11-2011, 10:00
@ChceSieUczyć: to zacznij od nauki a nie od kombinowania. Na stronie, z której pobierałeś pakiety, masz odnośniki do podstawowych instrukcji.
Powtarzać ich tutaj nie będziemy.