PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - formularz rejestracyjny - akceptacja warunków sprzedaży.



erper
06-11-2011, 09:20
Witam Was,
Mam pewien problem z formularzem rejestracji nowego klienta sklepu. Wcześniej tego nie zauważyłem i ktoś zwrócił mi uwagę na to, że ostatnie pole formularza ("Zgadzam się na warunki sprzedaży") zawierające również link do pełnych warunków sprzedaży z zasad zwrotów nie działa prawidłowo, tzn. po jego kliknięciu otwiera się czyste okienko pop up zamiast pełnych zasad sprzedaży i zwrotów (w moim przypadku jest to artykuł pt. "Regulamin"). W konfiguracji sklepu są określone zarówno skrócone zasady zwrotów, jak i wskazane odwołanie do Regulaminu zawierającego pełne warunki sprzedaży.
Poczytałem trochę na forum virtuemart.net i znalazłem tam pewne rozwiązanie, jednak - w moim przypadku - tylko częściowe, a mianowicie w pliku administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_userfild.php trzeba było (w 315 linii kodu) zmienić wpis z index2.php?option=com_virtuemart&page=shop.tos&pop=1 na index.php?option=com_virtuemart&page=shop.tos&pop=1 (czyli usunąć "2"). Jak to zmieniłem, to okienko pop up nie było już puste, ale wyświetlała się w nim strona z zakładki "Produkty" wraz z komunikatem, że strona o podanej nazwie (shop.tos) nie istnieje. Zmieniłem zatem wpis podając odwołanie do artykułu zawierającego Regulamin sklepu (zamiast shop.tos wpisałem article&ID=58) i na wyświetlającym się okienku pop up nie mam już komunikatu o błędzie, ale dalej wyświetla mi się tylko ogólna strona Produktów, a nie strona z Regulaminem. Na górze tej strony jest oczywiście pasek menu i z niego można sobie wybrać zakładkę Regulamin, ale byłoby lepiej żeby regulamin otwierał się od razu po tym, jak rejestrujący się klient kliknie w formularzu rejestracyjnym na link do pełnych warunków sprzedaży i zwrotów.

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem ?

pzdr
erper

Jdwind
06-11-2011, 11:48
Wejdź na zapleczu w Virtuemart > Sklep > Dane sklepu i masz pole edytora z nazwą "Warunki sprzedaży - Zasady zwrotów". Wklej tam sobie regulamin czy co będziesz chciał i zapisz.

erper
06-11-2011, 16:13
Dzięki za podpowiedź, ale niestety to też nie działa. Tak jak napisałeś, wkleiłem w to miejsce odpowiedni tekst, ale zamiast warunków sprzedaży wyświetla się - tak jak poprzednio - ogólna strona produktowa.
pzdr
erper

Jdwind
06-11-2011, 17:05
No to dziwne, bo mi się wyświetla to, co tam wkleiłem.

erper
06-11-2011, 17:21
Dzięki raz jeszcze. Po Twoim drugim mailu, że u Ciebie działa przeinstalowałem Firefoxa i teraz u mnie też jest OK. Widocznie był to jakiś błąd przeglądarki, bo istotnie mam z nią ostatnio trochę kłopotów.
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
erper