PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem JCE



james.bien
06-11-2011, 13:49
Witam!
Podczas próby instalacji nowej wersji komponentu JCE coś się posypało. Po pierwsze - nie zainstalował się. Ale to mało ważne. Coś się chyba popsuło w starym. Otóż podczas próby edycji obrazka (ikonka Insert/Edit Image) wywala mi się błąd i nie mogę wejść do okienka, w którym można sobie tę edycję przeprowadzić. Komunikat błędu to: Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /home/.../administrator/components/com_jce/classes/text.php on line 24.
W załączniku paczka zip pliku text.php.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
JB

PeFik
06-11-2011, 20:36
?? Odinstaluj komponent JCE, sprawdź czy nie pozostały jakieś pliki, w tym także jezykowe pl czy ang.
Pobierz nową wersje JCE i spróbuj ponownie.

james.bien
06-11-2011, 21:25
Problem w tym, że nawet odinstalować tego nie mogę. Ten sam komunikat się pojawia.

Jdwind
06-11-2011, 22:02
To usuń z ftp katalogi i wyczyść bazę + to, co napisał PeFik, czyli pliki językowe do JCE usuń.

james.bien
08-11-2011, 22:51
Przyznaję, że nigdy nie robiłem czegoś takiego i mam trochę pietra. Nie chcę tracić bazy. Nie wkurzajcie się, ale nie jestem za bardzo biegły w tym temacie - możecie dokładniej napisać co i jak zrobić?
PS. Tekst błędu, o którym pisałem pojawia się np. wtedy, gdy chcę wejść do np. Komponenty/JCE Administration/Control Panel, w edytorze JCE wybieram Insert/Edit image lub Insert/Edit link.
JB

zwiastun
08-11-2011, 23:04
W tabeli #__component odszukaj i usuń komponent JCE
w tabeli #__plugins odszukaj dodatek Editors JCE
w tabeli #__menu odszukaj i usuń pozycję nazwaną Administration JCE (lub Zarządzanie JCE)

przejrzyj katalogi /components/ administrator/components, plugins/editors i pousuwaj wszystko, co ma związek z JCE

james.bien
13-11-2011, 17:51
A czy technicznie coś takiego:
1. wykonuję kopię aktualnej bazy (baza1) - (strona pozostaje cały czas na starej bazie)
2. tworzę nową bazę pod inną nazwą (np. baza2), do której importuję z kopii bazę baza1
3. w bazie2 robię poprawki, o których piszecie
4. przełączam się z baza1 na baza2 (czy wystarczy tylko w ustawieniach joomla wskazać inną nazwę bazy, żeby działało?)

JB

zwiastun
13-11-2011, 17:59
Wystarczy. Tylko że ta kombinacja jest niepotrzebna. Ale każdy robi, jak mu wygodnie i bezpiecznie. (Prościej zrobić zrzut bazy danych na wszelki wypadek, a nawet nie prościej, a koniecznie, jak się nie ma doświadczenia)

james.bien
13-11-2011, 19:59
Właśnie doświadczenia u mnie brak. Stąd może mój sposób na "okrętkę". Pewnie jak będę się w przyszłości czuł pewniej to zrobię to inaczej. Oczywiście kopia musi być (baza1), działam na kopii (baza2). A jakby się coś sypnęło (oby nie) wracam do bazy1.