PDA

Zobacz pełną wersję : skasowanie swojego konta - mały rekonesans



max-301
07-11-2011, 05:42
Dostałem ostatnio zapytanie od jednego z userów. Jak może skasować swoje konto. Początkowo chciałem napisać że nie może (bo po co :) )
Potem rozejrzałem się i znalazłem dwa dodatki.

Jeden jako plugin do CB (DT delete me)- dodaje kartę "usuń". Nawet fajne, możliwość skonfigurowania treści maila do użytkownika oraz tekstu jaki ma się pokazać nad przyciskiem "usuń"
Drugi to component (124_com_removeme) i moduł (124_mod_removeme). Component ale chyba tylko po to żeby mieć możliwość dodania w menu pozycji typu "remove me" a moduł ma tylko jeden przycisk "remove me"

Działa ok ale brakuje mi kilku rzeczy zarówno w jednym jak i drugim:
Ostatecznego potwierdzenia po kliknięciu "usuń". Można kliknąć ot tak sądząc że będzie jeszcze komunikat "czy na pewno chcesz usunąć"
Jeżeli nie potwierdzenie poprzez komunikat to mailowe z linkiem do kliknięcia. Dopiero wtedy powinno być konto usunięte.

W przypadku pluginu CB kasowany jest cały profil użytkownika (zostają posty na forum, login zostaje, inne dane nie, zostaję wpisy na blogu, nie wiem jak komentarze do profili bo nie sprawdzałem)

W przypadku 124 remove me - profil zostaje ale nie ma go na żadnej liście. Ale klikając np. w link bloga "w module ostatnie wpisy na blogu" otwiera się profil "użytkownik nieznany". Profil jest kompletny-ma avatar, wypełnione karty , informacje, status, ranking itp. Forum podobnie jak wyżej, posty zostają, awatar znika.

jedyny problem jaki spotkałem to z komponentem "Jitter" (what are you doing). Jeżeli user miał wpisany status to w pierwszym wypadku wysypuje się strona bo Jitter nie może odczytać statusu (dopiero po usunięciu statusu od środka komponentu strona wyświetla się poprawnie) . W drugim jest nieco lepiej bo w module "co robią" zostaje awatar i status tyle że "nieklikalny"

Po co to piszę?? No właśnie. Pytanie mam do Was. Jak się zachowuje np. K2 przy samo usunięciu konta podczas kiedy user publikował komentarze (w wolnej chwili to sprawdzę ale może ktoś wie). Pytanie drugie. Czy jest jakiś komponent który po usunięciu zmienia np. login na "konto usunięte".
No i z tym Jitterem może ktoś pomoże. Ewentualnie przeróbka plików tak żeby plugin do CB zostawiał usera w module Jittera bo jak się ktoś usunie to cała strona leci.