PDA

Zobacz pełną wersję : Multilanguage joomla site - czyli problemów wiele



spiner007
07-11-2011, 15:30
Hej
Mam pytanie, zapewne wiele osób w jakiś sposób spotkało się z tym problemem dlatego zgłaszam się do was po paru dniach kombinowania i szukania po forach.
Mam następujący problem, chcę założyć joomle na paru domenach ( a dokładnie na rozszerzeniach językowych). Zainstalowałem JoomFish, są przekierowania na odpowiednie domeny i tu pojawia się problem. Chciałbym aby jeden panel admina obsługiwał wszystkie te domeny, tak aby wszystkie wersje językowe strony korzystały z jednej bazy danych. Czyli naciskam flagę, przekierowuje mnie do odpowiedniej domeny językowej.

Mój problem polega na tym że nie wiem co umieścić w katalogu z inną domeną językową. Powiedzmy że całość joomla znajduje się w katalogu xxx.pl czyli jakie pliki miałyby się znajdować w katalogu xxx.com zeby joomla mogła przekierować stronę z wersji pl do en ze zmianą domeny.

Myślałem aby może w każdym katalogu językowym umieszczać odpowiednią linijkę kodu która zmuszałaby do obsługiwania danego języka. Lecz za bardzo nie wiem jaką wartość umieścić aby to zadziałało. Napewno jeżeli już trzeba będzie kombinować z wartością "language".

Mam nadzieję że jako tako wytłumaczyłem mój problem. Jeżeli temat się powtórzył z góry przepraszam i prosiłbym ewentualnie linka do niego.
Jeżeli ktoś miał podobny problem i udało mu się to rozwiązać prosiłbym o radę.

Proszę o pomoc Joomla brothers ;)