PDA

Zobacz pełną wersję : Prosta acz efektowna galeria



dafik24
08-11-2011, 00:25
Cześć wszystkim,
na początek przepraszam jeśli gdzieś to już jest, ale póki co nie udało mi się znaleźć, a na dzień dzisiejszy jestem totalnie zielona z tej tematyki :(

Koleżanka zaproponowała mi stworzenie strony internetowej w Joomla 1.5, w której umieszczona będzie galeria zdjęć.
Niemniej jednak okazuje się, że CPU na jej serwerze jest ograniczony :( Simple Image Gallery Extended - Plugin J1.5-15, który wybrałam zbytnio obciąża jej już i tak obciążony serwer.

Proszę, polećcie mi prostą (nie wymagającą dużo miejsca i pamięci) acz efektowną (a la lightbox) galerię zdjęć - o ile taka istnieje.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.

pyziak
08-11-2011, 08:37
Słowa 'prosta acz efektowna' wzajemnie się wykluczają :), proponuje zmienić serwer, przy dzisiejszych cenach to chyba stać nawet mego młodszego syna, który ma 11 lat

Tabum
08-11-2011, 15:13
Proponuję założyć konto na Google i utworzyć PicasaAlbum. Wtedy galeria będzie obciążać serwer google.
Później do eksponacji galerii możecie użyć komponent galerii obsługujący Picasa np. PhocaGallery (http://phoca.cz/phocagallery)

Pozdrawiam
Tabum

pyziak
08-11-2011, 16:12
@Tabum że zdjęcia będą trzymane na serwerach Googla ni jak nie wpłynie na obciążenie CPU serwera , bo Phoca tak samo obciąży serwer wyświetlając zdjęcia z Picasy jak i z localu, jedyne co zyskamy to oszczędzimy transfer

dafik24
14-11-2011, 10:06
Dzięki, póki co zrezygnowałyśmy z SIGE na rzecz VSIG - niestety nie ma efektu lightboxa, ale całkiem fajnie się prezentuje.
Problem z CPU rozwiązany..