PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie stylów modułów



marcinp1984
08-11-2011, 11:12
Witam mam pytanie dotyczące formatowania stylów dla poszczególnych modułów. Może zacznę od tego... Na stronie mam trzy główne pozycje left, center, right. W pozycjach left i right ładowane są moduły w sposób następujący <jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" /> oraz odpowiednio dla prawej strony, którą już pomijam bo to w zasadzie to samo.

Formatuje to w sposób następujący:


.left div.module{width:247px; background:transparent url(../images/m2.jpg) left repeat-y;}
.left div.module div{width:247px; background:transparent url(../images/m1.jpg) left top no-repeat; }
.left div.module div div{width:247px; background:transparent url(../images/m3.jpg) left bottom no-repeat;}
.left div.module div div div{width: 221px; padding:9px 11px 15px 15px; background:none;}

Chyba dobrze bo na stronie wygląda dobrze :)

Część modułów, które dodaje (mam na myśli standardowe moduły, które są dostępne od razu po instalacji Jooomli) wpasowuje się w tą pozycję idealnie, np. popularne, gościmy, statystyka. Jednak dodając ścieżkę powrotu, szukaj, czy własny kod html już jest trochę gorzej. Z tego co zauważyłem posiadają one domyślnie ustawiano paddingi i z nimi kiepsko to wygląda bo moduł jest przesunięty względem pozycji left i się po prostu nie mieści tam gdzie powinien. I teraz pojawia się moje pytanie... Czy istnieje jakiś sprytny sposób, żeby dobrać się za jednym razem do wszystkich takich elementów i je odpowiednio sformatować, czy muszę po prostu dobierać się do każdego po kolei i wpisywać mozolnie np. takie linijki kodu:


.left div.module div div div .breadcrumbs{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
.right div.module div div div .breadcrumbs{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }

.left div.module div div div .custom{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
.right div.module div div div .custom{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }

.left div.module div div div .search{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }
.right div.module div div div .search{ padding:5px 0px 0px 0px; margin:0px; }

Ciężko mi samemu przewidzieć, co będę chciał dodać na stronę a ciągłe edytowanie arkusza stylów za każdym razem jak wstawię jakiś moduł jest po prostu wkurzające (przynajmniej jeśli chodzi o te, które są dostępne po instalacji Joomli). Chyba, że tak trzeba i nie da się tego obejść wtedy będę musiał się z tym pogodzić i formatować po kolei każdy moduł w ten sam sposób :)

Joomlę wałkuje od miesiąca więc jeszcze duuuuuużo przede mną. Dlatego też bardzo proszę o jakąś sugestię, poradę, czy coś w tym stylu ;)

PeFik
08-11-2011, 13:29
Zainstaluj sobie jakiś framework i popatrz jak oni to zrobili.

marcinp1984
08-11-2011, 14:21
A może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie mógł podpowiedzieć coś więcej?

zwiastun
08-11-2011, 14:33
Jednak dodając ścieżkę powrotu, szukaj, czy własny kod html już jest trochę gorzej. Z tego co zauważyłem posiadają one domyślnie ustawiano paddingi i z nimi kiepsko to wygląda

Niestety - bajeczka. Ani moduł Ścieżka dostępu, ani Własny HTML nie dodają żadnych "domyślnych" dopełnień, marginesów, czy co jeszcze być wymyślił.

marcinp1984
08-11-2011, 16:22
Hmmm... no to bardzo realna ta bajeczka... Nie wiem co jest nie tak, i gdzie leży problem, Ale póki nie wyzeruje im tych paddingów to jednak są. Więc z mojej strony nie ma tu żadnej bajeczki.

---------- Post dodany o 18:22 ---------- Poprzedni post był o 16:48 ----------

No dobra to może od innej strony... Bo podejrzewam, że problem leży w tym kawałku:


.left div.module{width:247px; background:transparent url(../images/m2.jpg) left repeat-y;}
.left div.module div{width:247px; background:transparent url(../images/m1.jpg) left top no-repeat; }
.left div.module div div{width:247px; background:transparent url(../images/m3.jpg) left bottom no-repeat;}
.left div.module div div div{width: 221px; padding:9px 11px 15px 15px; background:none;}

Ściągnąłem jakiś szablon, dodałem moduły i tam jest wszystko ok. Nawet jakiś moduł, który u mnie był tak rozwalony na szerokość, że nie było wiadomo co to jest w ściągniętym szablonie się "skurczył" i wyglądał ok.

Więc jak to zrobić, żeby te moduły się "dopasowywały" do moich div-ów? Tylko nie piszcie, żebym przeglądał jak to wygląda w innych szablonach itp. bo nie jestem na tym etapie w Joomli, żebym połapał się o co chodzi przeglądając kilkadziesiąt linii kodu z czego połowy nie wiem do czego, co, gdzie i jak. Chyba że to forum nie jest dla początkujących to wtedy jakoś to zrozumiem...