PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice pomiędzy wyświetlaniem w IE i Frefox



Smoox
02-12-2006, 19:04
Uruchomiłem moją pierwszą stronę w joomli :-)

Pod firefoxem wszystko działa poprawnie.
Pod IE dużo elementów nie wyświetla się prawidłowo.
Nie potrafię sobie z nimi poradzić dlatego proszę Was o pomoc :-)

Błędy pod IE:
1. Strona jest przesunięta w lewo
2. Cienie po bokach strony są poprzesuwane i migają
3. Moduł logowanie źle wyświetla słowa login i hasło
ciekawostką jest to, że na moim komputerze wyświetla się dobrze, ale u wszystkich innych są te błędy (sic!)


Bardzo będę wdzięczny za wszystkie uwagi dotyczące innych błędów.
Literówek, poprawy organizacji strony, pozycjonowania itd.

adres strony:

www.belly-dance.pl (http://www.belly-dance.pl)

Pozdrawiam

Viking
02-12-2006, 22:21
heh..
Wiekszosc osób projektujacych strony najchętniej nie zajmowałaby się IE właśnie ze względu na poziom zgodności ze specyfikacjami css - jest jeden problem: IE ma większość rynku przeglądarek.
Na tym forum nie zajmujemy się projektowaniem www per se, lecz zagadnieniami związanymi z szablonami Joomla!, a generalny problem z IE takim nie jest.

ad1. body{width:100%; text-align:center;} #[głównydiv] {margin:0 auto; width:[szerokość]}
ad2. to juz musisz sie zagłębić
ad3(cz.duga). tak... najgorsze jest to, że nie dość, że IE nie zachowuje standardów, to jeszcze w różnych wersjach zachowuje je w różnym stopniu przy generalnej, choć też niezbyt przestrzeganej, zasadzie, że im wyższa wersja tym lepiej ;] Przyzwoicie zachowuje się podobno tylko IE7

mówiąc krótko: witaj w klubie miłośników IE

BTW: bardzo ładna strona

Smoox
06-12-2006, 00:01
heh..
ad1. body{width:100%; text-align:center;} #[głównydiv] {margin:0 auto; width:[szerokość]}


Dzięki wielkie, z wypośrodkowaniem strony poradziłem sobie, ale te cienie doprowadzają mnie do pasji...:mad: walcze dalej!

Pozdrawiam

Viking
06-12-2006, 01:40
w IE 5.0 cienie są ok jesli strona jest niewycentrowana ;)

Sova
06-12-2006, 01:45
Wszystko to pokazuje, jak microshit* dba o standardy - z jednej strony jest to staranie o utworzenie własnych, a z drugiej pokazuje jak nieudolne są ich starania o dopasowanie się do istniejących/obowiązujących.
Dopasowanie strony do obu przeglądarek+Opera to wyzwanie w przypadku pewnych templatek z jednoczesnym spełnieniem standardów - czasem nawet b.duże wyzwanie.
Poszukaj we wtyczkach do FF - jest jedna sprawdzająca poprawność strony i ukazująca co trzeba poprawić.
Niestety teraz nie pamiętam dokładnie jej nazwy, jak jej nie znajdziesz to dziś wieczorkiem wrzucę Ci jej nazwę na forum.

--
*microsoft

Smoox
06-12-2006, 22:27
Niestety teraz nie pamiętam dokładnie jej nazwy, jak jej nie znajdziesz to dziś wieczorkiem wrzucę Ci jej nazwę na forum.


Moja wdzięczność będzie wielka :-)

Pozdrawiam

Sova
06-12-2006, 23:14
Proszę bardzo - taki sprytny validator:
HTML Validator 0.7.9.5
https://addons.mozilla.org/firefox/249/ (https://addons.mozilla.org/search.php?q=html+validator&type=E&app=firefox)
jest jeszcze kilka ale chyba ten najprzystępniejszy - ocena jak najbardziej subiektywna oczywiście
:)

softben
06-12-2006, 23:23
Witam, proponuje ci nastepujace rozwiazanie, napisz drugi CSS dla IE.
Dziala automatycznie i nie masz problemow z IE.Nie musisz wszystkiego
zmieniac tylko punkty z bledami.

<head>
<!-- Przelacznik Browser -->
<!--[if IE]><link href="templates/css/drugi.css" rel="stylesheet" type="text/css" /><![endif]-->
</head>

Pozdrawiam

Smoox
09-12-2006, 18:29
Dzięki Sova za podpowiedz z validatorkiem - bardzo mi pomógł, sprytne narzędzie.

Tak samo dziękuję Softben, za pomysł z drugim css'em.

Problem był jeszcze o tyle ciekawszy, że po paru poprawkach u mnie na ekranie wszystko wyglądało prawidłowo, a u innych nadal się sypało!
Ostatecznie mam nadzieję, że wyświetla się już ok.
Jak coś się u Was sypie to dajcie znak :)

Pozdrawiam

Viking
21-12-2006, 02:32
w zasadzie to nic się nie sypie - garść uwag:
- czerwone tytuły na granatowym tle są mało czytelne
- może by warto jednak dać jakiś odstęp od lewej krawędzi dla głównego tekstu (w Mozilli niema)
- prawa kolumna nagłówki modółów nie są na całą szerokość a logo FF i labele login, hasło stykają się z krawędzią strony (Mozilla i FF)

Smoox
21-12-2006, 21:08
w zasadzie to nic się nie sypie - garść uwag:
- czerwone tytuły na granatowym tle są mało czytelne
- może by warto jednak dać jakiś odstęp od lewej krawędzi dla głównego tekstu (w Mozilli niema)
- prawa kolumna nagłówki modółów nie są na całą szerokość a logo FF i labele login, hasło stykają się z krawędzią strony (Mozilla i FF)

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Zaraz postaram się poprawić wszystko.
W tajemnicy przyznam się, że kupiłem profesjonalny szablon w którym zmieniam grafikę i po świętach serwis zmieni całkowicie swój wygląd.
Poproszę wtedy o kolejną ocenę i podpowiedzi.

Pozdrawiam z życzeniami świątecznymi