PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty sklep



redemers
08-11-2011, 16:01
szukam prostego sklepu pod joomla 1.5. Obejrzałem i przetestowałem chyba z 25 różnego rodzaju sklepów. Mi zależy na prostocie, tworzenie kategorii, podkategorii, zdjęcie i podstawowy opis. płatność dotpay, a najlepiej e-mail z informacja o zamówieniu (lista) z nr konta na skrzynkę kupujacego. Dobrze by było jeszcze miec kilka opcji wysyłki, tylko PocztaPolska wg wagi.
Chodzi o sklepik filatelistyczny - a tam kupujący to w większości "stare dziadki" dla których PayPal to masakra.
to wszystko, może ktoś poradzi.

pyziak
08-11-2011, 16:09
Obawiam się że dział zlecenia Ci został skoro przetestowałeś z 25 różnych sklepów pod Joomla - nie wiedziałem że aż tyle jest działających w polskich realiach ( moduły płatności, wysyłki i etc)

redemers
08-11-2011, 16:20
A tak, jest tego sporo, (nie mówiłem o sklepach/modułach polskojęzycznych), - wystarczy wujek Google on wszystko nam powie. Za 12€ mozna juz kupić naprawde fajny sklep. Ale wszystko pod PayPal, Moneybookers etc. Moduły wysyłek można było samemu tworzyc - chyba każdy z przejrzanych to miał, wyłączasz domyślne i tworzysz swoje.

Np tu jest kilka fajnych sklepów. (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart)

A ja chce naprawdę wersje uproszczoną, jak internetowy filatelistyczny sklep Poczty Polskiej - to mówisz wersja tylko na zamówienie. Dział zlecenia.

pozdrawiam,
Paweł

pyziak
08-11-2011, 16:57
Mówiłem o sklepach dostosowanych na polski rynek (wywnioskowałem to po np: Poczcie Polskiej) , bo po co nam sklep, który nie ma polskich płatności, więc dalej twierdzę że nie wiedziałem że tyle ich jest ( bo nie ma) a na JED to umiem szukać i generalnie lekko się orientuje w Joomla.
Wracając do tematu ja użył bym redSHOP w wersji nie komercyjnej jest do tego przynajmniej moduł płatności co prawda nie Dotpay tylko Tranferuj.pl (http://transferuj.pl/integracja-w-sklepach.html) ale akurat może i lepiej bo są tańsi.

redemers
08-11-2011, 17:01
No widzisz, miałem tego redSHOP'a i nie widziałem tego modułu płatności - w tej nazwie występuje: transferuj.pl ?

edit:
już zasysam dodatek do redShop'a. zobaczymy co z tego wyjdzie.:podstep:

Winnetou
08-11-2011, 17:33
Jeśli nie zależy ci na tym dotpay i wystarczy ci samo polecenie przelewu to polecam SimpleCaddy. Uproszczone do minimum. Napewno nie dostaniesz oczopląsu od ilości funkcji: http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/sklepy-internetowe/item/252-simplecaddy

redemers
08-11-2011, 18:40
THX, spróbuje go ogarnąć bez spolszczenia.

---------- Post dodany o 18:39 ---------- Poprzedni post był o 17:39 ----------

Odpada, trza wklejać kod do każdej strony z osobna ( w przypadku 200 pozycji to paranoja)- ale zamówienie idzie na mejla (to mi się właśnie podoba), no i katrgorie brak możliwości robienia submenu.

---------- Post dodany o 18:40 ---------- Poprzedni post był o 18:39 ----------

redShop też niestety odpada.

kurtz
09-11-2011, 09:10
redemers. w takim razie - wystaw się ze straganem na jarmarku.

redemers
09-11-2011, 09:21
Taaaa, żeby mi to wszystko rozwiało. :D

spróbuje VirtueMart, zwłaszcza że znalazłem na transferuj.pl konfiguracje płatności do niego. Tu z podziękowaniem dla user pyziak. :up:

A jak mi to nie przypasi - do zostanie dział zlecenia.

Kiedyś na straganie, na rynku Łazarskim w poznaniu, gość handlował śrubkami i innymi drobiazgami. Lokalni "żule" poprosili go o 2 zł do wina - ten odmówił, więc wywalili mu ten cały stolik do góry nogami. Facet 2 dni to w domu zpowrotem to segregował, i już nigdy więcej nie odmawiał lokalnym degustatorom "markowych polskich win" wsparcia ich drobna kwotą.