PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dostępem do katalogu joomla przez poddomenę



humanbazooka
08-11-2011, 18:33
Cześć!

Próbuję zainstalować Joomlę "w poddomenie". Utworzyłem poddomenę na serwerze, utworzony został katalog, wgrałem pliki instalacyjne i... nie mogę się dostać do tego katalogu... Pojawia się komunikat o nieodnalezieniu serwera...

Możecie spojrzeć? Doradzić coś?

Próbowałem powstrzymać się przed dodaniem linków, żeby nie urządzać pseudoreklamy, ale nie potrafię inaczej tego zobrazować...

Jedna poddomena do instalacji Joomli: www.serwis.eksperymentuj.pl
Druga (tu dzieją się inne, ale też dziwne rzeczy): www.portal.eksperymentuj.pl - ten odnośnik przenosi na stronę główną sklepu, a bez www: portal.eksperymentuj.pl przenosi na pustą stronę sklepu...

Całość postawiona jest na serwerach Webio. Kontaktowałem się z obsługą techniczną, ale milczą od dwóch dni...

Jeśli jest ktoś w stanie doradzić, proszę o pomoc.

Pozdrowienia!

Karol99
08-11-2011, 18:58
Problem dotyczy nie joomli, a konfiguracji subdomen. Musisz to odpowiednio ustawić w panelu zarządzania serwerem i/lub domeną. Zwróć też uwagę na duże/małe litery w nazwach katalogów.

Eksperymentuj na najprostszej stronce w html, a jak będziesz ją widział w subdomenie - wgraj joomlę.

jamci
08-11-2011, 22:26
Dokładnie, opcje web => witryny. Dalej będzie prosto.

humanbazooka
08-11-2011, 23:49
Dzięki serdeczne!

Wyrywałem sobie włosy z głowy ale pomogło. Dopiero niedawno przesiadłem się na Webio, wcześniej używałem OVH, tam było prościej ;)

Temat do zamknięcia.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.