PDA

Zobacz pełną wersję : Forum Kunena na całą stronę - problem inny niż poprzednie



Detox23
08-11-2011, 23:39
Witam
Mam następujący problem, gdy wyłączam wyświetlanie wszystkich modułów na stronie kunena, forum pięknie rozciąga się na całą stronę, ale pojawia się niestety inny problem. Gdy klikam na linki z modułu latest post, lub wszystkie które prowadzą bezpośrednio do artykułu (czyli nie np. menu/kategoria/artykułale np. index.php/component/content/article/48-czytelnia/168-historie-survival) artykuł wyświetla mi się za bez bocznych menu (tych których musiałem usunąć, żeby forum było na całą stronę) Ogólnie niezły meksyk i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Oto link do strony, żeby lepiej zobrazować problem www.abc-survival.pl (http://www.abc-survival.pl)

seba.adm
09-11-2011, 19:08
Witam.

Jak ustawiać właściwe wyświetlanie forum na całej szerokości, znajdziesz >>tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Kunena/Rozwi%C4%85zywanie_problem%C3%B3w#Jak_ustawi.C4.87 _widok_forum_na_ca.C5.82ej_szeroko.C5.9Bci_witryny _.3F).

Detox23
09-11-2011, 20:36
Dziękuje, że nie przeczytałeś tego co napisałem.
Forum ustawiłem na całą szerokość strony, z tym nie ma problemów.
Problemem jest fakt, że artykuły, w które wchodzi się przez moduł, last post, lub jakikolwiek inny link, prowadzący bezpośrednio do artykułu, wyświetla się również na całą szerokość strony.
Rozwiązałem to w bardzo prymitywny sposób. Zrobiłem dodatkowe menu, do których przepisałem dane artykuły (dzięki temu zamiast content/article/artykuł, otrzymałem linka który wywodzi się z menu) a menu ustawiłem jako specjalne, czyli nie jest widoczne ale linki dalej działają.
Sposób, ostro hardcorowy, ale działa.
Piszę bo komuś może się przydać.

seba.adm
09-11-2011, 20:54
Drogi kolego@Detox23. Post napisałeś wczoraj późnym wieczorem. Od tego czasu minęła prawie doba. Skoro znalazłeś wcześniej rozwiązanie, to na drugi raz równie wcześniej to opisz. I bardzo proszę daruj sobie uwagi, skoro ktoś próbuje Tobie pomóc.

Detox23
09-11-2011, 21:19
No siedzę nad tym cały czas i ciągle to robię :) Teraz zauważyłem, że to rozwiązanie nie jest najlepsze, ponieważ klikając na nazwę menu w "ścieżce powrotu" wyskakiwał invalid token, z uwagi, że było to menu o specjalnym dostępie. Ale i ten problem rozwiązałem. Mój szablon posiada tylko dwie kolumny, tak więc przeniosłem te "ukryte" menu na prawa strone (przez co nie są widoczne na stronie) ustawiając im jednocześnie publiczny dostęp, dzięki czemu nawigacja na stronie nie jest zaburzona i można wszędzie klikać. Jakby ktoś potrzebował dokładnego wyjaśnienia, niech piszę na pw.
@seba.adm podanie linka do strony, który jest na pierwszym miejscu w googlach gdy sie wpiszę "kunena joomla szerokość" nie wydaje mi się wielką pomocą. Szczególnie, że artykuł dotyczy czegoś zupełnie innego.