PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości dodawania artylułów i kategorii w Firefox i Chrome



Iamthelaw
09-11-2011, 15:32
Witam!
Mam taki dziwny problem związany zapewne z przeglądarkami a nie z samą joomlą ale nie jestem do końca pewien.
W Firefoxie i w Chrome nie mogę dodawać artykułów i kategorii. Przyciski "Zapisz" "Zapisz i zamknij" nie działają, ładuje się prosty edytor zamiast Tiny.

W IE wszystko ładnie działa nie nie problemów z pisaniem czy edycją artykułów. Ładuje się edytor Tiny w wersji rozszerzonej.

Cache przeglądarek wyczyszczone, system wysprzątany Ccleanerem, w przeglądarkach powyłączane wszelkie Adblocki itp.

Pracuję zdalnie na hostingu home.pl, joomla w wersji 1.7.0
Windows 7 x64, Firefox 7.0.1, Chrome 15.0.874.106, IE 9

Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o podpowiedź.

zwiastun
09-11-2011, 15:53
To raczej problem z Joomla!, a dokładniej z edytorem TinyMCE, jeszcze dokładniej z tłumaczeniem. Włącz chwilowo język angielski, by potwierdzić, czy to przypuszczenie jest słuszne.

Iamthelaw
09-11-2011, 16:36
@Zwiastun jesteś wielki!

W ustawieniach TinyMCE wyłączyłem automatyczne rozpoznawanie języka, w kod języka wpisałem "en" i wszystko zaczęło działać.
Szukałem gdzie indziej a rozwiązanie leży w edytorze tekstu.
Wielkie dzięki za pomoc!

misiupisiu
12-06-2012, 20:30
U mnie po zastosowaniu tego rozwiazania - zero zmian.

Pomyślałęm, zę skoro to problem z tłumaczenien - nadpisałem pliki... (http://pliki.joomla.pl/katalog/edycja/edytory/tinymce-2.0-joomla-1.5.x.html)

Brak zmian. Więc może nadpisać całego tinyMCE? - ale skąd go wziąć?

---------- Post dodany o 18:30 ---------- Poprzedni post był o 16:53 ----------

najoczywistrze rozwiazanie - z innej instalki joomla :)

rocies
10-07-2012, 22:33
Uczę się Joomli i oglądam rózne tutoriale i kursy. U mnie nastąpiła podobna awaria w czasie praktycznego stosowania porad kursu WebRoad.pl. Była to to lekcja dotycząca edytora TinyMCE i jego usprawnień (wykonałam wszystko wg instrukcji). Po zmianie opcji edytora z dotychczasowych na Rozszerzone nagle znikł (!) cały edytor, to znaczy jest, ale nie widać paska poleceń edycyjnych, no i nic nie można wykonać. Nawet nie mogę się w tym momencie wylogować, ponieważ wskaźnik myszy przybiera postać kursora prawie na całym ekranie. Znikł, czyli zepsuł się edytor TinyMCE. Pracowałam w Mozilli; pasekedycyjny edytora znikł również w Safari i Chrome. Ale w IE8 nadal jest, o dziwo - więc mogę nadal pracować.
To stało się zaraz po spersonalizowaniu edytora TinyMCE. Czy ktoś domyśla się co mogło się stać z tym edytorem ??
Jestem bardzo przyzwyczajona do Mozilli, chciałabym przywrócić normalne funkcjonowanie edytora Joomli.
Pozdrawiam
RoCies