PDA

Zobacz pełną wersję : VTEM News Stack błędy



vwbigfan
10-11-2011, 15:22
Witam!

Zainstalowałem moduł do wyświetlania artykułów w slajdach (VTEM News Stack). Działa poprawnie ale wyświetlają się błędy:




Notice: Undefined variable: front_join in /homez.55/prpprogr/www/indywidualni/modules/mod_vtem_news_stack/helper.php on line 215

Notice: Undefined variable: front_where in /homez.55/prpprogr/www/indywidualni/modules/mod_vtem_news_stack/helper.php on line 223

Notice: Undefined variable: in /homez.55/prpprogr/www/indywidualni/modules/mod_vtem_news_stack/mod_vtem_news_stack.php on line 28



Tutaj podaje kod z plików i linijek w których są błędy:

helper.php linijki - 215-223:



$frontpage = $params->get('frontpage', 0);

$section = $params->get('section', ''); // ID of section from list

$category = $params->get('category', ''); // ID of category from list

$sections = $params->get('sections', ''); // String contained IDs of sections separated by comma

$categoriess = $params->get('categories', ''); // String contained IDs of scategories separated by comma



Drugi plik przesyłam w załączniku - w lini 28 nie ma nic. Dopiero w Lini 56 jest mowa o zmiennej number_items


Na poprzednim serwerze działało bez zatrzutu. Teraz niestety wyświetlają się te błędy. Moja wiedza o PHP jest znikoma stąd moje pytanie - wiem że chodzi o to że dana zmienna jest nie zdefiniowana ale co zrobić żeby była...Tutaj znajduje się link do witryny (http://indywidualni.prp-program.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=3).
Z góry dziękuje za pomoc.

nikszal
10-11-2011, 15:27
Sprawdź działanie modułu na innym szablonie.

vwbigfan
10-11-2011, 15:32
Na innych szablonach dostaje identyczne komunikaty. Na poprzednim serwerze witryna była w identycznej konfiguracj. Oba serwery są na OVH.pl

EDIT:


Zauważyłem że serwery różnią się wersją PHP. Aktualny posiada: 5.3.8 a poprzedni 5.2.7

nikszal
10-11-2011, 15:50
To chyba dobrze, że drugi serwer ma nowszą wersję php?
Naucz się dokładnie opisywać problem, bo licho wie jaką wersję zainstalowałeś, na jakiej wersji Joomla zainstalowałeś moduł, link do strony...
Tutaj nie ma wróżek. Na innych tematycznych forach taki post od razu poleciałby do kosza.

Bazyl
10-11-2011, 15:54
Witam,

Wyłącz wyświetlanie błędów. To nie jest rozwiazanie, ale załatanie dziury ;)

vwbigfan
10-11-2011, 16:00
@ bazyl

Jak to zrobić?


@ nikszal

Podałem link do strony. Wersja Joomla to 1.5.23. Myślałem że jeżeli podam informacje że serwery różnią się wersją php to będzie to istotne. [/URL]

[URL="http://forum.joomla.pl/member.php?2532-nikszal"] (http://forum.joomla.pl/member.php?2532-nikszal)

nikszal
10-11-2011, 16:05
@ nikszal

Podałem link do strony. Wersja Joomla to 1.5.23. Myślałem że jeżeli podam informacje że serwery różnią się wersją php to będzie to istotne.


A moduł do jakiej wersji Joomla zainstalowałeś?

vwbigfan
10-11-2011, 16:11
Po pobraniu trzeba go najpierw rozpakować. Potem wybiera się się odpowiedni moduł. Ja mam właściwy - do wersji 1.5




EDIT:



Problem tkwił jednak w wersji PHP....

Żeby zmienić wersję php na serwerze wirtualnym w OVH trzeba dodać do .htacces



SetEnv PHP_VER 5



Teraz działa bez zarzutu.
Dziekuje za pomoc