PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki CMS pod sklep ?



Tabum
10-11-2011, 20:05
Ok wiem, że to forum joomla, ale tutaj są specjaliści których znam i z którymi się liczę.
Zastanawiam się, który CMS prestashop czy magento jest lepsze pod sklep internetowy?

Jeżeli istnieje możliwość konfiguracji z Joomla to lepiej ... ale jest to zbędny bajer.

Pozdrawiam
Tabum

trzepiz
10-11-2011, 20:13
z Magento miałem do czynienia - świetny kombajn ale jak dla mnie zbyt skomplikowany. Niestety nie używałem PrestaShop.
Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz ...



edit: // i jeszcze zapytam a dlaczego nie Joomla! i Virtuemart ?

Tabum
10-11-2011, 20:17
edit: // i jeszcze zapytam a dlaczego nie Joomla! i Virtuemart ?

Też o tym myślałem ale słyszałem niepochlebne opinie. Poza tym sklep, który być może będę musiał stawiać to prawdziwy kombajn a klient ma oczekiwania.
Przyznam się, że pierwszy raz zwątpiłem, że Joomla to pociągnie :(

Pzdr
T.

trzepiz
10-11-2011, 20:25
To Magento pociągnie wszystko .. (Jak się dobrze zapoznasz z setkami stron manuali) Chociaż tak naprawdę wszystko "pociągnie" tyle, na ile pozwoli serwer/hosting. Niepochlebne opinie znajdziesz o każdym komponencie - wiesz jak jest "każdy chwali swoje" :)

Virtuemart to w kompletny system do obsługi sprzedaży - warto rozważyć, bo moim zdaniem jest dość prosty w obsłudze.

Tabum
10-11-2011, 20:28
Zawsze chciałem pobawić z VM, ale nie miałem okazji i być może to jest właśnie ten moment.
Jak się nie uda z VM to wtedy Magento.

Temat jeszcze nie zamknięty czekam na inne opinie :)

palyga007
10-11-2011, 20:54
Magento nie znam PrestaShop nie cierpię.
Próbowałem coś kiedyś przy nim dłubać, ale albo jego system budowy szablonów jest jakiś dziwny, albo to moje zboczenie związane z Joomla! nie pozwalało mi na "przestawienie" się na jego tory.

Jak wpadnie @neo_fox to zapewne poleci RedShopa komponent na pewno potężny, ale na polskie warunki może odstraszać ceną.

neo_fox
10-11-2011, 21:35
Jak wpadnie @neo_fox to zapewne poleci RedShopa komponent na pewno potężny, ale na polskie warunki może odstraszać ceną.

Jaką ceną. RedShop jest darmowy.

VM jest do niczego i na dzień dzisiejszy nie miałbym złudzeń że będzie lepszy. Raczej odwrotnie.
Szczególnie po tym jak MM postanowił nową wersję oprzeć na Nooku :podstep:

palyga007
10-11-2011, 21:43
@neo_fox

Zastosowałem może zbyt duży skrót myślowy.

Dostęp do wszystkiego co oferuje ten komponent (wsparcie, dodatki etc) wiąże się z wykupieniem subskrypcji 250E czyli pi razy oko 1100pln.
http://redcomponent.com/redshop/redshop-subscriptions

a to już jednak trochę pieniążków jest (a nawet sporo) przynajmniej dla potencjalnych klientów z mojego regionu.

neo_fox
10-11-2011, 21:55
Dostęp do wszystkiego co oferuje ten komponent (wsparcie, dodatki etc)

Wsparcie można zawsze dostać za darmo od community.
Jeśli chcesz profesjonalne wsparcie to musisz zapłacić - normalka.
Dodatki nie są wymagane. Ale w gruncie rzeczy zawsze wychodzi taniej coś gotowego kupić zamiast samemu kombinować.
Poza tym dodatki, jeśli się nie mylę są GPL - raz kupisz - korzystaj do woli.

System jest taki sam jak z SobiPro

palyga007
10-11-2011, 22:13
Jeśli chcesz profesjonalne wsparcie to musisz zapłacić - normalka.

To jest dla mnie tak samo jasne jak i dla Ciebie :)

Dobra bo chyba trochę odbiegamy od zasadniczego przedmiotu dyskusji ;)

PeFik
11-11-2011, 09:55
Obecnie do wyboru jest kilkanaście platform, wszystko zależy od tego ile chcesz wydać/wydawać co miesiąc,
masz do wyboru:
1) komponenty do Joomla
2) samodzielne skrypty sklepowe np. OpenCart, Prestashop, Gekosale --> http://blog.elimu.pl/6174-gekosale-ciekawe-i-bezplatne-oprogramowanie-sklepu-internetowego/
oraz rozwiązania bazujące na SaaS /nie będę tu im reklamy robił/
wszystko to ma zalety jak i wady, wiem bo mam z tym doświadczenie od kilku lat i prowadzę z tego tematu również szkolenie

zbig1972
11-11-2011, 11:00
Robie sklepy na OSCommerce i Virtumart. I jeden i drugi się nadaje. Ważne jest dla klienta czy sklep bedzie sie synhronizował z programem handlowym. Jesli mają Subiekta to te cmsy są idealne. Przychylny jestem VirtueMartowi ze względu na ogromne mozliwosci konfiguracyjne.

Jednak nie jestem zwolennikiem robienia sklepu na tej samej bazie co strona. Wolę miec oddzielnie postawione bazy żeby nie mieszać.

Veno
11-11-2011, 11:10
OSC jak dla mnie to najgorsze co moze byc i zdecydowanie odradzal bym postawienie sklepu na tym wlasnie Openie. Minusow jak dla mnie jest ogromna liczba ale kazdy ma swoje zdanie.

Ja postawilem sklep dla klienta na Prestashop, w sumie dlatego ze tak chcial no i wiadomo koszta. Sklep stoi do dzis i ma sie dobrze :) Nie natrafilem na zadne wieksze problemy z ktorymi nie moglbym sobie poradzic, wiec teoretycznie moge go polecic.

Nie mialem do czynienia z VM tak wiec nie potrafie porownac tych dwoch sklepow.

Tabum
11-11-2011, 12:56
RedShop wygląda dobrze. palyga007 jeżeli coś jest dobre to musi kosztować. Nie robię stron za 500 :) Cena za roczny abonament jest nawet przystępna. Podoba mi się też ten gekosale, tym bardziej, że jest to skrypt polski. Mam taki sentyment do rodzimych produktów, szczególnie w taki dzień jak dziś :)
Jeżeli miałbym wybierać między VM a RS to stawiam bardziej na RS, cena do zaakceptowania :) Tylko ten Geko :/

neo_fox możesz podać jakieś linki do sklepów, które używają redshop ?

I jeszcze pytanko czy redshop zintegrowany jest z polskimi płatnościami np. mtransfer ?

Pzdr
T.

kamil99
23-11-2011, 15:09
Polecam skrypt kqs
Plusy:

tani
dobrze zoptymlizowany

Minusy:

zamknięty kod php

Jeśli jesteś ciekaw to zapraszam na stronę mojego sklepu: ciach, ciach i co niby można tam zobaczyć? > proszę uzgadniać reklamy z administracją forum //a_m

trzepiz
23-11-2011, 16:53
I jeszcze pytanko czy redshop zintegrowany jest z polskimi płatnościami np. mtransfer ?

o ile wiem, to nie ma. Możemy jednak podjąć się napisania - jeśli będzie taka potrzeba.

Veno
23-11-2011, 17:54
Dla mnie osobiscie zamkniecie kodu PHP przez oprogramowanie KQS, odrazu dyskwalifikuje ten skrypt.

Gall Anonim
23-11-2011, 21:45
o ile wiem, to nie ma. Możemy jednak podjąć się napisania - jeśli będzie taka potrzeba.
O ile wiem to są płatności.pl
Pzdr

No i : http://forum.joomla.pl/showthread.php?53783-transferuj-pl-dla-red-shop

Tabum
23-11-2011, 21:46
Przejrzałem płatne dodatki do redshop. Jest tam integracja z dotpay.
Na razie ściągnąłem wersję darmową i się nią bawię.
Jak uda się zbudować jakieś fajne demo, to za pozwoleniem moderatorów forum podlinkuję
Pzdr
T.

Jdwind
08-04-2012, 18:24
Jesli mają Subiekta to te cmsy są idealne.
Jeśli mają także Symfonię, VM też da radę (zależy jeszcze, co chce się zrobić, ale ogólnie daje radę).

kubaa538
12-04-2012, 21:09
A nie możesz zainstalować dodatku do Joomli? I będziesz miał pełnowartościowy sklep.

hiko
06-11-2012, 09:05
Pełnowartościowy sklep będziesz miał jeśli kupisz jakiś dedykowany skrypt internetowego bo darmowe mogą służyć tylko tymczasowo.
Uwaga: Reklamę ustalamy z administratorem - wszelkie inne formy reklamy są niedozwolone na tym forum

Jdwind
06-11-2012, 09:23
Oczywiście, że tymczasowo. Do czasu zamknięcia interesu :). Do tego momentu również darmowy może być pełnowartościowy, jeśli się trochę przyłożyć.

Gall Anonim
06-11-2012, 09:36
Pełnowartościowy sklep będziesz miał jeśli kupisz jakiś dedykowany skrypt internetowego bo darmowe mogą służyć tylko tymczasowo.
Jak rozumiem myślisz o sklepie za kilka milionów $ - bo jakoś nie wyobrażam sobie aby sklep za 1700 miał zaplecze w postaci kilkunastu tysięcy testerów itd.
Zobacz na czym IKEA postawiła swój sklep w bodajże Emiratach Arabskich, na czym jest postawiony Ćmielów, itd :-)
P.S. FF też jest darmowym skryptem

zeru
21-11-2012, 11:43
Przy większych sklepach magento będzzie najlepszym rozwiązaniem, choć trzeba na początku sprawdzić czy hosting uciągnie i czy ma wszystkie potrzebne elementy (jakiś czas temu na home były ograniczenia i był problem z postawieniem u nich). Prestashop używałem i wedlug mnie jest całkiem przyjazny. Próbowałem też OpenCart, ale to niestety była jakaś masakra ... ciagle jakieś problemy ...

PeFik
28-06-2014, 00:58
Każdy ma inne potrzeby, zatem należy zrobić rozenanie w dostępnych platformach, wiedzieć co się chce dokładnie osiągnąć oraz obliczyć, czy taniej i lepiej będzie postawić sklep zewnętrzy czy komponent.
Poza tym --> http://blog.elimu.pl/11287-jaki-sklep-internetowy-pod-joomla/ (http://blog.elimu.pl/11287-jaki-sklep-internetowy-pod-joomla/)

agnieszkans28
14-07-2014, 18:48
Magento to ogromny kombajn, ale też dobra opcja ;)

kosa500
22-08-2014, 11:48
moim zdaniem im prostszy tym lepszy :) bo z prostym każdy sobie poradzi