PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla 1.5.24] Białe tło zamiast zdjęcia



Danioss666
10-11-2011, 20:38
Witam.

Sprawa wygląda następująco:
Na kompie mam Joomlę 1.5.15 (jakoś tak). Do niej ściągnąłem pewną templatkę, którą przerobiłem na własne potrzeby, między innymi zmieniłem tło - ustawiłem zdjęcie (czy po prostu zmieniłem, nie pamiętam już). Oprócz tego w templatce pozmieniałem bloki trochę, żeby wyglądało wszystko tak, jak potrzebowałem. Kupiłem domenę, zapłaciłem za hosting, zainstalowano mi Joomlę 1.5.24 i wrzuciłem do folderu z templatkami moją templatkę. Zmieniłem w ustawieniach administracyjnych Joomli, żeby mój szablon był szablonem domyślnym. Okazało się, że tło jest białe, zamiast z wydrukiem obrazu.

Od dwóch godzin już siedzę w kodach tej templatki, porównuję całe templatki (te od razu zainstalowane na serwerze z moją) no i widzę duże różnice, chociażby w ilościach plików - moja posiada ich znacznie mniej. No i teraz - czy jest jakaś możliwość, żebym nie musiał od nowa tworzyć szablonu na bazie tych na serwerze? Inaczej: czy jest możliwość, aby moja templatka była całkowicie rozumiana przez tę wersję Joomli?

Liczę na szybką odpowiedź... Oczywiście w razie potrzebnych fragmentów kodu templatek, czy innych informacji, podam wszystko.

Pozdrawiam,
Danioss

nikszal
10-11-2011, 20:41
Zamiast "podawać wszystko" odpal stronę na serwerze wirtualnym i wówczas możemy podyskutować o problemie.
Tutaj nie ma wróżek i telepatów.

Ps
Nie zapomnij na wirtualu zainstalować Joomla 1.5.24 lub jeszcze lepiej 1.7.2

Danioss666
10-11-2011, 20:55
Ile roboty... Chyba się poddam i od nowa zrobię templatkę, już i tak za dużo czasu poświęciłem szperaniu w kodzie. A w efekcie natrafiłem na typowego niemiłego 'wielopostowca'.

Pozdrawiam

palyga007
10-11-2011, 21:00
@Danioss666
Jakoś dzisiaj obserwuję wysyp postów w dość dziwnym tonie.

Podajesz szczątkowe informacje, a potem masz jeszcze pretensje w sumie to nawet nie wiem o co, ponieważ nie zauważyłem aby @nikszal był dla Ciebie niemiły


@nikszal
się wtrąciłem bo też sobie licznik chce zwiększyć. ;]

nikszal
10-11-2011, 21:02
Kochany!
Żeby coś zrobić, to trzeba wiedzieć od czego zacząć, przez co przejść i jak zakończyć. A ty masz problem z wyświetleniem zwykłego obrazka więc nie wyjeżdżaj mi tu z osobistymi przytykami.

Danioss
11-11-2011, 11:32
Problemem okazało się to, że obraz zapisany był w .JPG - wystarczyło zmienić na .jpg.

Pozdrawiam