PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa problemy



wojtekmielec13
10-11-2011, 22:13
Pierwszy problem to tak krzaki jak na rys. poniżej:
4637

Jak to poprawić?

A drugie pytanie to czy zna ktoś moduł lub komponent za pomocą którego można importować zdjęcia do artykułu prosto z dysku bez konieczności wgrywanie do galeri i podawania ścieżki do zdjęcia. Jeżeli tak to bardzo proszę o nazwę do tego modułu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

moje
10-11-2011, 22:19
Te "krzaki" to efekt braku polskiego języka dla edytora, a brakuje dlatego, że go nie zainstalowałeś.
A na extensions.joomla.org szukałeś?

wojtekmielec13
10-11-2011, 22:35
tak szukalem ale strona jest po angielsku i nie moge znalezs takiego modułu

moje
10-11-2011, 22:56
A dlaczego myślisz, że to jest moduł, a nie dodatek?
No jest po angielsku, to jakiś problem? Jest tam szukajka (po prawej u góry) i podział na kategorie (po lewej).

wojtekmielec13
10-11-2011, 23:21
jakbym wiedzial czy to jest modul czy dodatek to bym o to nie pytal. Poza tym nie wiem za bardzo co wpisac w ta wyszukiwarka aby to znlezc wiec moze ktos pomoze.

moje
10-11-2011, 23:26
Powiedziałem Ci, że z lewej jest podział na kategorię, a Ciebie interesuje rozszerzenie możliwości edytora, więc szukasz w odpowiednim dziale.

zwiastun
10-11-2011, 23:29
1. Edytor to zapewne JCE. Został źle zainstalowany. Jeśli strona jest w języku angielskim, to po poprawnej instalacji edytor powinien się wyświetlać poprawnie.
2. Nie jest Ci potrzebny żaden dodatkowy moduł ani dodatek. Wczytywanie obrazków z komputera jest w standardzie Joomla (Media).
3. Zdjęć do artykułu nie można "importować bezpośrednio z dysku" - najpierw je trzeba przesłać na serwer - można to zrobić także z poziomu edytora artykułów.
4. Daruj sobie następnym razem pyskówki typu: "jakbym wiedział ... to bym nie pytał"
5. i przeczytaj regulamin forum, bo post powinien polecieć do kosza: zlekceważyłeś dwa postanowienia regulaminu