PDA

Zobacz pełną wersję : Problem configuracją PonyGallery



mstachul
12-01-2006, 09:55
Przepraszam za laicki problem: pod Joomla 1.0.5 Stable PL (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,37/) zainstalowałem PonyGallery 1.12OS PL (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,38/), jest w menu Components->Pony Gallery, ale nie wiem jak zrobić by galeria była widoczna na stronach mojego serwisu....

Marcin
12-01-2006, 13:58
Ja mam podobny problem. Generalnie zależy mi na tym, aby za pomocą Joomli stworzyć galerię zdjęć, która ma postać szeregu miniaturek rozłożonych na stronie. Po kliknięciu którejś miniaturki otwiera sie okienko pop-up z pełnym rozmiarem wybranego zdjęcia wraz z drobnym opisem i przyciskami nawigacyjnymi (przód, tył,).
Proszę o sugestie w tej sprawie oraz informacje jakich użyć narzędzi aby uzyskać ten efekt.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Marcin

P.S. Przepraszam jeśli kogoś drażni waga tego problemu, ale naprawdę nie mogłem znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania na forach.

mstachul
12-01-2006, 15:11
Ale czy masz po instalacji ponygallery pojawiło Ci się coś w serwisie Twpoihc stron? czy też tak jak ja nie masz nic nowego?

mstachul
12-01-2006, 15:12
Ale czy masz po instalacji ponygallery pojawiło Ci się coś w serwisie Twpoihc stron? czy też tak jak ja nie masz nic nowego?

Marcin
12-01-2006, 15:34
Tak, pojawil sie komponent PonyGallery i mozliwe opcje w nim:
-wczytaj obrazek
-wczytaj obrazek z pliku .zip
-zobacz obrazki
-zobacz komentarze
-zobacz kategorie

Po dodaniu jakiegos zdjecia poprzez komendę 'wczytaj obrazek' nie mogę go zlokalizować.
Brakuje mi czegoś takiego jak 'generator nowej galerii' czy coś na ten kształt.

mstachul
12-01-2006, 15:40
ok, czyli w menu administratora masz to co ja, ale czy w Twoim serwisie stron pojawiło się coś nowego? czy po zainstalowaniu widzisz efekt na stronach seriwsu - jakaś opcja lub coś innego? bo ja nie mam nic i nie wiem co z tym zrobić?

Marcin
12-01-2006, 16:02
Wygląda to tak jak u Ciebie, tzn. nie zauważylem innych dodatkowych opcji związanych z PonyGallery, poza wymienionymi wcześniej.

mambol
12-01-2006, 18:59
A może by tak na początek dodać do menu jakąś pozycję odnoszącą się do zainstalowanego komponentu.

mstachul
13-01-2006, 10:24
dodałem do menu i jest - sorrka nie zauważyłęm wcześniej przy tworzeniu elementów menu w pozycji komponentów...

ale teraz gdy dodaję zdjęcie poprzez Components->PonyGallery->Wczytaj obrazki to w folderze /components/com_ponygallery/img_thumbnails tworzą się pliki zaczynające się od tn_ ale w folderze /components/com_ponygallery/img_pictures nie ma obrazków... równiez na stronie nic nie przybyło w galerii
co robię nie tak?

i w jaki sposób mogę utworzyć kategorię?

mstachul
13-01-2006, 14:46
dorbra, zdeinstalowałem i zainstalowałem komponent jeszcze raz - teraz działa - musiało się wtedy coś źle zainstalować....

obrazki poprzez menu Components->PonyGallery->Wczytaj obrazki lądują w folderach, kategorie widać, ale nie widać obrazków na stronie - o co chodzi?

stone
13-01-2006, 21:59
Kategorii nie widac bo ich pewnie nie opublikowałeś:)

mstachul
16-01-2006, 10:05
problem z kategoriami rozwiązał się po reinstalacji komponentu - natomiast w moim serisie nie są widoczne obrazki dodane z panelu administratrora poprzez menu - czy ktoś wie co należy zrobić?

zwiastun
16-01-2006, 14:21
Sory, postu nie było, nie spojrzałem na pierwszą stronę, sądziłem, że chodzi o obrazki w zwykłym menu

stone
16-01-2006, 16:12
masz obrazki opbulikowane?
daj link do strony

mstachul
17-01-2006, 14:44
nie mam opublikowanych obrazków, bo nie mogę tego zrobić - tak jak napisałem już wyżej z menu admina wrzuciłem obrazki i są w folderach, ale nie ma ich na stronie
nie ma też ich w opcji Pokaż obrazki....
? dlaczego ?