PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem pod IE



Arturrros
11-11-2011, 12:40
Witam wszystkich użytkowników forum.

Na wstępie zaznaczę że mój problem jest nietypowy, gdyż w korporacji w której pracuję większość komputerów pracuje na przeglądarce Internet Explorer 6, która jest moją zmorą. Od razu piszę że nie ma szans podnieść wersji IE bądź zainstalować inną przeglądarkę, gdyż część programów pracuje poprawnie tylko pod IE 6 - bez sensu, wiem, ale to nie ja tam jestem administratorem. To tyle jeśli chodzi o wstęp :).

Stworzyłem szablon pod Joomlą, wszystko hula elegancko na wszystkich przeglądarkach oprócz wyżej wspomnianego IE6. Problem jest taki że zarówno menu poziome jak i pionowe traci tło i wygląda to beznadziejnie. Szablon strony wrzuciłem do internetu, oto jej adres:
http://world-travel.c0.pl/index.php.

Może ktoś z szanownych użytkowników pomoże rozwiązać mi ten problem. Będę ogromnie wdzięczny, bo zaczyna brakować mi już pomysłów.

moje
11-11-2011, 13:32
A nie możesz dodać warunkowego komentarza, który wczytywałby plik css specjalnie przygotowany pod IE6 (7?) i starsze wersje?

Arturrros
11-11-2011, 14:40
Niby tak, tylko co w nim umieścić aby IE właściwie interpretował kod i menu wyglądało tak jak powinno?

PeFik
11-11-2011, 15:47
A to już zależy co ci się źle wyświetla, to jest zabawy na godzinę lub kilka a nie na odpisanie w ciągu 3 minut.

1) Korporacja płaci - zatem wymaga, a co my mamy z tego ? Może kup szablon który był zgodny z IE6, będzie szybciej.

2) "Stworzyłem szablon pod Joomlą, wszystko hula elegancko na wszystkich przeglądarkach oprócz wyżej wspomnianego IE6." - to trzeba było tworzyć z myślą o IE6 a nie teraz masz pretensje do ???

---------- Post dodany o 14:47 ---------- Poprzedni post był o 14:44 ----------

p.s.
Korporacja ??? i masz serwis na CBA.PL , śmiem wątpić, chyba że Sołtys z Wąchocka stworzył ową korporacje ...

Arturrros
11-11-2011, 16:20
Drogi użytkowniku PeFik, zacznijmy od tego że do nikogo nie mam pretensji, gdyż nie rozpocząłem tematu od wyżalania się tylko z prośbą o pomoc. Nie wiem dlaczego tak "ostro" reagujesz na mój post. Nie chcesz pomóc nie musisz kąsać.
Po pierwsze nie chcę kupować szablonu, gdyż szablon mam gotowy i chcę go tylko poprawić a nie do końca wiem jak, stąd moja prośba o pomoc na tym forum.
Po drugie wyraźnie napisałem że "szablon strony wrzuciłem do internetu" aby pokazać w czym ból (gdyż sama strona funkcjonuje w wewnętrznym intranecie), a ty robisz ze mnie krętacza podległego sołtysowi z Wąchocka.

Dużo razy wspierałem się na informacjach zapisanych na tym forum i przyznaję że w wielu przypadkach to właśnie ty udzielałeś mądrych i konstruktywnych rad mniej doświadczonym kolegom. Przyznam szczerze że nie spodziewałem się z twojej strony tak "olewającej" problem odpowiedzi. Mimo wszystko - dzięki.

PeFik
11-11-2011, 16:25
Ok, rozumiem twój smutek. Ale jak zobaczyłem ten "gotowy szablon" to upadłem z krzesła ze śmiechu, bo faktycznie wygląda jak stworzona w roku opublikowania IE6. O wąchocku maiło być dowciapnie, ale cóż... Już nie będę przepraszam.

Dominik Kucharski
11-11-2011, 18:29
Właściwie to strzelam na ślepo, bo nawet nie mam możliwości przetestowania strony w IE6 (firma, w której pracuję porzuciła wsparcie dla IE6 ponad rok temu).

A więc menu poziome.
Masz tutaj warstwę pozycjonowaną absolutnie z wysokością w procentach, więc to może być problem, bo IE się gubi. Spróbuj użyć pikseli:


.art-nav-l, .art-nav-r { background-image: url("../images/nav.png"); height: 31px;
position: absolute; top: 0; z-index: -1;}

Jeśli to nie działa, to zapewne musisz pobawić się z wartościami z-index.

Menu lewe.
Tutaj jest to napisane kompletnie do bani i nie chce mi się grzebać.

Generalnie mi się wydaje, że w takich sytuacjach zamiast męczyć się z przerabianiem kodu powinieneś skorzystać z Chrome Frame. Jest nawet rozszerzenia dla Joomla! (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/browsers-a-web-standards/10215?qh=YTo3OntpOjA7czo2OiJjaHJvbWUiO2k6MTtzOjU6I mZyYW1lIjtpOjI7czo2OiJmcmFtZWQiO2k6MztzOjY6ImZyYW1 lcyI7aTo0O3M6NzoiJ2ZyYW1lJyI7aTo1O3M6NzoiZnJhbWluZ yI7aTo2O3M6MTI6ImNocm9tZSBmcmFtZSI7fQ%3D%3D)