PDA

Zobacz pełną wersję : Ja Teline IV pod Joomla 1.7



bogdanbojarski
12-11-2011, 00:41
Witam, czy ktoś używał tego szablonu? Problem polaga na tym ze po umieszczeniu modułu w pozycji sl1-l i sl1-r ten z pozycji sl1-r znika. W demówce jest ok na stronie już nie. ( Nie jestem fanem szablonów JArt, ale taki dostałem do rozpracowania, niestety.
Pozdrawiam.

pyziak
12-11-2011, 00:48
Jak to dostałem ? To jest komercyjny szablon, aby go używać trzeba mieć wykupioną subskrypcje, jeżeli jej nie posiadasz to 'rozpracowujesz' jak to nazwałeś go nielegalnie !!!, jeżeli ją posiadasz należy ci się suport u twórcy, więc nie muszę chyba tłumaczyć gdzie należy spytać.

bogdanbojarski
12-11-2011, 01:00
Chwila, chwila, pisząc dostałem mam na myśli że dostałem razem ze specyfikacją strony do zrobienia, to znaczy mam przeprowadzic śledztwo, czy klient go kupił? Wiem co to komercyjny i wiem co to support.

pyziak
12-11-2011, 01:03
mam przeprowadzic śledztwo, czy klient go kupił soory nie wiedziałem że świadczysz usługi detektywistyczne, Ja osobiście wyczytałem w twoim poście że nie radzisz sobie z pozycjami w szablonie, a nie że robisz audyt legalności, ale najwyraźniej mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem

bogdanbojarski
12-11-2011, 01:18
Dla jasności:
1. Usług detektywistycznych nie prowadzę
2. Z pozycjami też nie mam problemu.
3. Dzięki za celne uwagi, następnym razem spytam, czy podesłany szablon jest aby na pewno legalny i poproszę o dokument kupna.
4. Zakładanie z góry poełnienia przestępstwa przypomina mi metody pewnego pana Ź.
5. Problem był w module. Temat zamknięty.

pyziak
12-11-2011, 01:23
Dzięki za celne uwagi, następnym razem spytam, czy podesłany szablon jest aby na pewno legalny i poproszę o dokument kupna. Nie ma za co, Ja zawsze tak robię



Zakładanie z góry poełnienia przestępstwa przypomina mi metody pewnego pana Ź. To nie przestępstwo, tylko wykroczenie ( jeżeli już ) za mała kwota.
Proszę mnie nie obrażać i nie porównywać to żadnego Pana czy to na literę Ź, czy inną .

bogdanbojarski
12-11-2011, 01:34
Proszę się nie obrażać, piszę o konotacjach nie o ludziach. Równie dobrze mogę się czuć urażony, jeśli ktoś mi imputuje, że popełniam wykroczenie. Swoją droga zapytałem o legalność szablonu, mam nadzieję, że otrzymam satysfakcjonującą nas obydwu odpowiedź.

pyziak
12-11-2011, 01:59
Będziemy język polski sprowadzać do zwrotów nie zrozumiałych dla ogółu tj: Konotacja a może Leksem czy Desygnat ? Sprawa jest prosta, są dwa źródła sprawdzenia legalności: pierwsze przedstawienie dowodu własności przez nabywce, drugie sprawdzenie u dystrybutora tj JA. W przypadku JA syablon jest autoryzowany poprzez dodanie domeny w JA , oraz umieszczenie pliku w głównym katalogu (strony) o nazwie : ja_licencekey.txt , brak tego pliku świadczy o: 1. nielegalnym szablonie , 2. z jakiś względów użytkownik nie wygenerował tego pliku i nie umieścił go na serwerze

PeFik
12-11-2011, 13:23
Pomijam już dyskusje zbędna w tym wypadku, i skupię się na problemie.
Otóż jaką wersje masz tego szablonu, czy najnowszą możliwą ? Bo może się okazać, że masz np. wersje 1.0 a w wersji 1.0x już to poprawili o ile był taki błąd.
Bład moze dotyczyć nie tyle szablonu co frameworka bowiem to on odpowiada za moduły.
Tak więc napisz jaką wersje?

pyziak
12-11-2011, 15:05
@PeFik Pan @bogdanbojarski napisał o 00:18

5. Problem był w module. Temat zamknięty.

bogdanbojarski
12-11-2011, 16:11
Rzeczywiście problem zamknięty, jednak boli, kiedy ktoś w dobrej wierze zwraca się z pytaniem i z marszu zostaje posądzony o kradzież własności intelektualnej. Koledze pyziakowi wysłałem prywatnie link do pliku weryfikacji, aby nie być gołosłownym. Nie chcę po prosu, aby ciągnęła się za mną etykietka złodzieja.
PeFik: dzięki za zrozumienie. Problem tkwi w module JA News Featured Module i wspomniana pozycja znika przy wyborze szablonu Default, przy czym ustawienia klasy modułu oraz inne parametry są takie same.
A tak swoją drogą, przypomniało mi się, jak kiedyś próbowałem w swojej szkole wprowadzić e-dziennik Pana Płóciennika, taki na licencji GPL (dodatkowo upewniłem sie u autora, czy mogę go wykorzystać i zmodyfikować) i moja dyrekcja zarzuciła mi, że wprowadzam pirackie oprogramowanie, bo nie widziała dowodu kupna i licencji. Widocznie w jej świecie piractwo a nie legalność była normą.
To tak na marginesie.

zwiastun
12-11-2011, 16:17
Oj, oj, mój Panie - obruszać się na innych łatwo, samemu - jak widzę - rzucać kalumnie na swoją byłą dyrekcję - też łatwo przychodzi.
To tak na marginesie.
Nie doczytałem się w wypowiedzi, by @pyziak zarzucał kradzież - zwracał jedynie uwagę, że gdy szablon jest legalny, to... @pyziak używał trybu warunkowego: "jeżeli nie posiadasz licencji...., jeżeli posiadasz". I na pewno nie występował w roli kontrolera, więc wysyłanie mu poświadczenia jest tłumaczeniem się nie na miejscu!

bogdanbojarski
12-11-2011, 17:32
Oj, oj panie zwiastun, tryb warunkowy może być również forma oskarżenia, a może jestem przewrażliwiony. Ciekaw jestem, czy ty również byś się nie obruszył, gdyby ktoś, nawet w trybie warunkowym, poddał w wątpliwość twoja uczciwość. Ale zostawmy to już, sprawa jest czysta i tyle.

Gall Anonim
12-11-2011, 17:59
Panowie, czy Wyście się wściekli, - kiedy jakiś czas temu proponowałem założenie działu prawnego forum - uzyskałem informację iż jest to forum techniczne, a nie prawne i nie warto - Słusznie :)
Więc proponuję na przyszłość zawęzić informację do: komponent/moduł/dodatek/templatka - w wersji komercyjnej = przysługuje pomoc producenta :-)
I po sprawie, - prawdą jest natomiast iż z tą pomocą to bywa różnie, więc jak ktoś mimo wszystko zna odpowiedź to jej może udzielić.
A tak to zużywamy w sposób praktycznie nieprodukcyjny dostępne zasoby na serwerze Pana @T - poprzez nadprodukcję postów.
Pzdr

bogdanbojarski
12-11-2011, 18:23
Ja rozpętałem burzę, więc przepraszam wszystkich, a swoją drogą dział prawny, moim skromnym zdaniem, by się przydał.

PeFik
12-11-2011, 19:53
Fakt, ale domniemanie niewinności jest jednym filarów demokratycznego państwa jakim jesteśmy, i tego mnie uczono na zajęciach.

Gall Anonim
12-11-2011, 20:01
Fakt, ale domniemanie niewinności jest jednym filarów demokratycznego Państwa jakim jesteśmy, i tego mnie uczono na zajęciach.
Niepoprawny optymista :D To Napisz mi (ale już na priv - bo to poza tematem) czemu to oskarżony musi wykazać alibi, a nie organy ścigania.

pyziak
12-11-2011, 22:07
Myślę że już czas, zamknąć :)