PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy plugin do K2



Tabum
13-11-2011, 18:55
Witam,
Pisze ponieważ nie znalazłem dodatku na extensions.
Poszukuję pluginu do komponentu K2, który pozwala na tworzenie dodatkowych pól w postaci tabelki.
np.


I kol

II kol

III kol

IV kol

V kol



1

1

2

3

4



2

1

2

3

4



3

1

2

3

4




Dodatkowo fajnie byłoby, gdyby można w tabeli dodawać inny rodzaj pola dodatkowego np. odnośnik.
Czy ktoś spotkał się może z czymś takim.

Pzdr
T.

PeFik
13-11-2011, 18:59
Niestety brak i to raczej z oczywistych wględów dla tych co wiedzą, ale w treści artykułu mozesz zrobić taką tabelkę.

Tabum
13-11-2011, 20:16
Niestety brak i to raczej z oczywistych wględów dla tych co wiedzą, ale w treści artykułu mozesz zrobić taką tabelkę.

PeFik gdyby to chodziło o kilka artykułów to ok. Niestety tu chodzi o kilkadziesiąt tysięcy artykułów :( tak wiem dziwnie do brzmi. P
Najgorsze jest to, że bez takiego dodatku nie ruszę serwisu :/ Więc z jednej strony problem z głowy.
Chyba, że znacie rozszerzenie podobne do K2, które taką funkcję by miało. Jeszcze poszperam.

P.S. Tak z ciekawości, jakie są te oczywiste względy ?

Wcześniej przed napisaniem tematu, znalazłem coś takiego: http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/k2-extensions/11779
Niestety tabelka jeszcze nie dorobiona :(

Pzdr
T.

PeFik
13-11-2011, 21:13
1) tak, ale ten plugin był dla K2 w wersji 2.4, a w wersji 2.5 już to jest w standardzie, zatem sugeruje pobawić się chwilę nową wersją.
2) dodatkowe pola zostały stworzone, nie po to aby robić tabelki, ale aby dodawać cechy np. kolor - jeśli artykuł jest de facto produktem

Nie wiem o co ci chodzi z tymi tabelkami w formie pól. Opisz proszę bo tak nikt nie wie jak ci pomóc.
To mają być różne tabelki, czy te same, etc..??

Tabum
13-11-2011, 22:24
Zastanawiałem się nad tym i faktycznie można by to robić tak jak napisałeś, czyli w treści artykułu.
Ale chciałbym ten proces przyśpieszyć. Dodatkowe pole to powiedzmy Tabela 21 wierszy i 10 kolumn (dobrze byłoby gdyby można ustawić własną liczbę kolumn i wierszy).
Stałe dane znajdują się w pierwszym wierszu we wszystkich 10 kolumnach (nazwy kolumn).
Oraz w pierwszej kolumnie w kolejnych 10 wierszach.
Reszta wierszy pojawia się dopiero po wprowadzeniu danych do pierwszej kolumny w danym wierszu.
Wygląda na zwykłą tabelę. Ale biorąc pod uwagę, że tworzę raz taką kolumnę a potem tylko uzupełniam dane, to skracam pracę o jakieś 70 dni :)
Mam nadzieję, że dobrze to wyjaśniłem :/

Pzdr.
T.

PeFik
13-11-2011, 22:49
K2 v2.5 ma opcje Obszar tekstowy (a w nim możesz dodać tabelę) - więc takie pole może istnieć, zatem - jest szansa, abyś w taki sposób to zrobił.

Tabum
14-11-2011, 19:08
Ok dzięki, spróbuję.

---------- Post dodany 14-11-2011 o 19:08 ---------- Poprzedni post był 13-11-2011 o 23:14 ----------

Niestety tak jak myślałem, efekt jest taki sam jak przy tworzeniu tabelki w artykule. Za każdym razem od nowa :/
Nie śpieszy mi się, jak kiedyś taki plugin się pojawi to może wrócę do budowy tej strony.
Projekt własny więc nie ma dramatu:)

Pzdr
T.