PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - strona główna kolejność artykułów



faddah
13-11-2011, 21:17
Witam,
proszę o pomoc w następującej kwestii - używam K2, jako stronę główną mam ustawiony w "pozycjach menu" przegląd artykułów (K2 >> Ostatnie wpisy od (jednego lub więcej) użytkowników lub kategorii). Chciałbym móc ustawić kolejność artykułów na tej stronie. Żeby np, powitalny był na samej górze a nie był spychany w dół przez nowsze. Bawiłem się ustawieniami kategorii ale nie działają one do strony głównej tak zrobionej. Jak się kliknie w link "Opublikowano w Home" układ się zmienia. A na głównej nie bangla ;(
Ślicznie dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!

PeFik
13-11-2011, 21:28
Temu artykułowi który ma byc zawsze na górze - ustaw mu datę utworzenia na: 12.12.2012 - wtedy przez rok będzie na górze i wyłącz pokazywanie daty dla tego artykułu, aby "wioski" nie robić

faddah
14-11-2011, 09:59
Dziękuję, oczywiście zadziałało :) (szkoda, ze nie da się tego po Bożemu zrobić tylko trzeba kombinować)
Pozdrawiam!

PeFik
14-11-2011, 10:08
Da się, jest jeszcze inna metoda, ale wytłumacz mi kto wymyśla takie głupoty jak przyklejony artykuł, istotą newsów jest sortowanie według daty, a nie widzi mi się. hehehe, bez urazy

faddah
14-11-2011, 11:37
Ja wymyśliłem :P Chodzi mi o jeden artykuł, żeby był na samej górze przez jakiś miesiąc - w tym przypadku chodzi o powitalnego posta (nowy serwis).
Pozdrawiam,
Maciek
PS. A zdradzisz jaka to metoda? :)

zwiastun
14-11-2011, 11:51
100 razy przedstawiana. Ustaw datę utworzenia na 2025 rok i będziesz mieć zawsze na wierzchu.
Dodaj moduł z tym bardzo ważnym nie wiadomo dla kogo komunikatem przed treścią główną.

a_m
14-11-2011, 12:07
obawiam się że domyślny sposób porządkowania w k2, to wg id > najnowszy ma najwyższe i majstrowanie z datą może się nie przydać, więc w bazie danych raczej musisz pogrzebać - ustaw id tego b. ważnego tekstu na b. wysokie

PeFik
14-11-2011, 13:44
lepiej niech nie grzebie w bazie, bo zepsuje sobie www i zaraz zobaczymy wpis "nie działa-ratunku"