PDA

Zobacz pełną wersję : Nierozwijające się menu (joomla 1.5.24)



mariuszad
14-11-2011, 08:42
Witam
Mam oto taki problem. W joomli (aktualizowanej do obecnego stanu czyli 1.5.24) chciałem zmienić templatkę wygenerowaną za pomocą Artisteera. Po podmianie nie działa mi menu na stronie menu1|menu2|menu3 które zawiera jeszcze podmenu i powinno rozwijać się w dół - a tak niestety nie jest. Na świeżej instalacji joomla 1.5.24 działa bez problemu gdyż tam w module Menu jest opcja która za to odpowiada. W wersji aktualizowanej taka opcja nie występuje. I teraz mam pytania. Czy jest to uszkodzony moduł, czy baza mysql i jak to ewentualnie można naprawić? Czy wystarczy nadpisać pliki modułu Menu ?

Pozdrawiam
mariuszad

PeFik
14-11-2011, 09:25
W wersji aktualizowanej taka opcja nie występuje.
Co nie występuje ? Z pewnością nowe wersje Joomal nie mogły ci zepsuć menu, jak się patrzy na listę poprawek to ostatnie łącznie z 1.5.25 dotyczyły tylko dziur bezpieczeństwa, a nie modułu menu! Chciało się robić szablony w Artisterze to teraz trzeba cierpieć, sorry ale taka prawda.

max-301
14-11-2011, 12:37
PeFik tutaj stanę w obronnie. Sam zaczynając przygodę z Joomlą nie miałem pojęcia że jest coś takiego jak szablon framework i artisteeer wydawał się cudem :). Teraz przymierzam się do zgłębienia tajników fremeworka.

Wracając do tematu to czy menu w szablonach z Artistera nie powinno być w pozycji user3 aby działało poprawnie??

PeFik
14-11-2011, 13:02
chodziło mi o to, ze nie wiem nadal co user miał na myśli pisząc "w wersji aktualizowanej" ale czego Joomla, modułu menu czy programu ?
zakładam, że skoro ktoś jest na forum od 2007 roku to chyba wie ja poprawnie zdiagnozować błąd i z jakiej przyczyny wynika. A rozwiązanie to już inna sprawa.

Kwestie programu na literkę A to już zupełnie inna bajka.

ugb_arisen
17-11-2011, 14:01
Witam, u mnie zaraz po aktualizacji poprawki 1.5.25 po 1.5.24 (regularne aktualizacje w tym i rozszerzeń) jednak pojawił się problem z brakiem dostępu do pozycji menu paska nawigacji w panelu administratora.
Krótko; moja konfiguracja: stronka postawiona na apache , hosting pleks (h: asta-net panel 9.5) tryb współdzielony / apache. Jooml'a zainstalowana w kat. głównym domeny (httpdocs) rozwiązany tryb z uprawnieniami dzięki 'admin_tools' przerabiałem też tryb fcgi () , kopia strony poprzez 'AkeebaBackup' , Tryb zgodności: 1.0, nieoptymalizowana, plg-system-jfinalizer - czeka , disable_mootools - on, com_eXtplorer, dostęp do bazy przez com_artadminer. Customizacja testowo templatka juni z układem 3 kolumnowym przeze mnie przerobiona i dodanych kilka pozycji dla nowych modułów. K2 lecz niekorzystam- poznaje, brak rozbudowanego swmenu w szablonie. Struktura kat: aktywny htaccess, wył. tryb safe; configuration.php: wył kompresja, wył. cache, wył ftp. Sorki za ten nieład w podawanych przeze mnie informacjach mniej czy bardziej istotnych w temacie mojej konfiguracji.problem. Panel admina jest nieaktywny, nie reaguje kiedy ma nad sobą kursor, natomiast funkcje działają, mogę dodawać/przeglądać artykuły, korzystać z czołowej płyty panelu

Przyznaję że od roku poznaje joomle, i zazwyczaj sam rozwiązywałem swoje problemy przeróżnych maści, lecz w tym temacie liczę na Wasze sugestie , wszelaką pomoc za co z góry dzięki.
Głównie korzystam z FF 8 , adb: flashplayer 11 , shockwave , java też zaaktualizowane, logowałem też na IE 8 i drugim komp - to samo.. nie chcę robić re-instalacji. Jakieś pomysły; )

proszę o przeniesienie jeśli źle trafiłem podłączając się tutaj , naprawdę nie wiem czy warto zakładać nowy temat i czy nie dotyczy to tej aktualizacji, przed nią wszystko działało jak trzeba..;/

Pozdrawiam.