PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyłaczeniem nazw w modułach i komponentach



Edgecrusher
14-11-2011, 12:41
Witam,mam kilka problemów i wyłączeniem joomlowych nazw działów w komponentach i modułach.
np. korzystając z standardowego modułu do logowania wchodzę w opcje "zarejestruj się" lub "zapomniałem hasła" i na arkuszu strony pojawia mi sie ni jak pasująca nazwa strony do reszty stylu. Podobny problem mam z komponentem Easy Book, tam z kolei nawet jak zaznaczam i zapisauje opcje nie pokazuj tytułu jest on nadal widoczny. Jeżeli ktoś miałby pomysł w tej kwestii jak to po wyłączać i ewentualnie jak zamiast tego wstawić grafike png. to byłby bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!

Edgecrusher
15-11-2011, 21:00
Ponowie swoja prosbe ze wzgledu na brak odpowiedzi. dołacze moze screeny zebyscie ewentualnie mogli mieć lepiej to wszystko zobrazowane:

4654

4656

za diabła w dalszym ciągu nie wiem jak to wyłączyć, z chęcią w obu przypadkach wstawiłbym w tamte miejsca grafikę w png - jeżeli ktoś wie jak to zrobić proszę o udzielenie się w topicu.

pozdrawiam!

Bazyl
15-11-2011, 21:40
Witaj,

Skoro masz wyłączony tytuł, a on mimo wszystko się pojawia, to oznacza, że... Nie wiem co ;)
Podaj link do strony

zwiastun
15-11-2011, 21:45
To, co przedstawiłeś na pierwszym i drugim obrazku, to nie są nazwy modułów i nie nazwy komponentów, a tytuły stron.
"ni jak pasujące nazwy" można sformatować za pomocą CSS. Do tego nie potrzeba jakichś specjalnych pomysłów. Nawet, jeśli chcesz - nie wiadomo, po kiego grzyba - zastępować tytuły tekstowe grafikami. Także i wówczas wystarczy zastosować w arkuszu stylów odpowiedni selektor i namalować sobie tytuł, jak chcesz. Joomla dodatkowo wspiera Cię w takich działaniach tzw. klasami CSS strony oraz technologią nadpisywania szablonem.
Tytuły stron można zwykle wyłączyć w konfiguracjach pozycji menu (na pewno można wyłączyć przywołane tytuły strony Logowanie, Przypomnij nazwę, Ustaw hasło)

Edgecrusher
15-11-2011, 22:03
@bazyl: www.tomaszs.cj.com.pl
Chodzi mi bazylu o wyłączenie tych nazw które zaznaczylem na załącznikach i wstawienie takich grafik jak w reszcie działów np. news; galeria, piercing etc.

@zwiastun: Domyślam się,ze tak właśnie można zrobić, pytanie brzmi Jak? Gdybyś był taki miły zwiastunie i wskazał mi drogę byłbym zobowiązany. Niestety moja wiedze mimo tego ze staram się nad nia pracować jest jeszcze zbyt mała by domyśleć się po Twojej ogólnej wypowiedzi jak to zrobić.

Natomiast już tłumacze dlaczego chce to zmienić - dla czystej estetyki aby wszystko wyglądało jednolicie. Jeżeli chodzi o dział księga gości jest jedynym działem w którym nie mam wstawionej grafiki png, gdyż nie wiem jak to zrobić, w przypadku komponentu alfcontact mogłem taka ustawić gdyż była opcja wpisania tekstu przed komponentem w html'u i tak zrobiłem natomiast w wypadku easy book'a takiej opcji nie ma oraz dodatkowo kiedy chce wyłączyć tytuł - zaznaczam opcje i zapisuje - nie działa.

zwiastun
15-11-2011, 22:23
Ale co takiego mam Ci objaśniać? Jak się posługiwać CSS-em? Jak się posługiwać klasami CSS strony (do ustawienia w parametrach pozycji menu)? Co to jest nadpisywanie szablonem? Na każdy z tych tematów napisałem już wystarczająco dużo, a i bez tego, co pisałem przeciętny twórca stron powinien sobie poradzić. No, chyba, ze jesteś jeszcze na etapie, na którym nie rozumie się rzeczy podstawowych, ot choćby takiej, że tytułów tekstowych nie należy zastępować grafikami, by je dostosować do "stylu", bo strony internetowe to nie obrazy, a Google jest ślepy.

Bazyl
15-11-2011, 22:41
Jak napisał mój przedmówca: nadpisywanie szablonem.
Zobacz w szablonie beez, katalog html, a w nim com_user.
Stwórz podobną strukturę u siebie w twoj_szablon\html\com_user i edytuj...