PDA

Zobacz pełną wersję : Różne tła tytułów



docxxx
14-11-2011, 12:53
Czy jest jakis dodatek, ktory pozwoli przypisac do tytulu artykulu klase np. .zdjecia/filmy, abym mogl taki tytul oznaczyc odpowiednia ikona (za pomoca css)?
Prosze mi tu nie pisac o suffixach, bo to jeden artykul to nie to samo co lista z kategorii/sekcji.

palyga007
14-11-2011, 21:16
Chwilowo nie mam czasu się temu przyjrzeć, ale to raczej nic trudnego.

Modyfikacja Jednego xml'a i jednego lub kilku php (w zależności od koncepji)

jak nie znajdziesz rozwiązania to Ci je podam dzisiaj ew jutro.

Bazyl
14-11-2011, 21:26
Możesz dodać klasę do każdego tytułu (nadpisywanie szablonem).
Ja podejrzałbym K2 i zastosowane tam rozwiązanie (span u góry)...


???

Prosze mi tu nie pisac o suffixach,

docxxx
14-11-2011, 21:43
Jak moge dodac klase do tytulu? Chodzi mi o taka rzecz, ze pisze sobie artykul i w jakis cudowny sposob oznaczam go "tagiem" (plugin?) np. "zielony" i wtedy tytul ma wybrany przeze mnie kolor. Przeznaczenie tego jest inne (za pomoca klas oznacze sobie wideo/zdjecia/audio), ale kolory do dobry, prosty przyklad.

a_m
15-11-2011, 01:03
piszesz sobie artykuł i te wybrane kolory dla czegoś, gdzie mają się pojawiać? - w widoku artykuły, przeglądu artykułów?

docxxx
15-11-2011, 06:28
A no wlasnie nie (do tego mozna uzyc sufixow). Ja chce umiescic obok tytulu artykulu (lub obok informacji o nim, tak gdzie data/autor/kategoria) ikonke, ktora bedzie od razu sugerowala czy to tekst, wideo, audio czy zdjecia.

palyga007
15-11-2011, 22:28
Tak jak mówiłem to proste jest tylko trzeba się wyleczyć z myślenia "nic nie dotykam bo popsuję"


1. Edytujemy plik

administrator/components/com_content/models/article.xml
Pod

<params group="advanced">

dodajemy linię: (nazewnictwo przypadkowe, miejsce też można wybrać sobie innne byle tylko w obrębie "params group")

<param name="klasa_css" type="text" size="20" default="" label="klasa css" description="OPISPOLA" />

otrzymujemy:
4657

2. edytujemy plik

components/com_content/views/article/tmpl/default.php (linia ok 15)


<td class="contentheading<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?>" width="100%">
zamieniamy na


<td class="contentheading<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?> <?php echo $this->escape($this->params->get('klasa_css')); ?>" width="100%">

podglądamy kod:

4658

Ze względu na brak czasu podaję najszybszą możliwą ścieżkę rozwiązania problemu. Niuanse w postaci nadpisywania szablonem, dodawania opisu pola w plikach językowych etc proszę już sobie doczytać/zastosować samemu.

docxxx
15-11-2011, 22:32
Wielkie dzięki!