PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - zmiana kroju czcionki po wejściu na stronę artykułu



palabra
14-11-2011, 14:45
Dziwne to. K2 wydaje się komponentem świetnym, udało mi się dzisiaj sporo na jego temat dowiedzieć, ale nurtuje mnie jedno.

Szablon właściwie znajduje bez problemu zastosowanie we wszystkim, poza sytuacją wejścia do samego artykułu. Wtedy, nie wiem czemu, nagle z czcionki Verdana (krój w całym szablonie) nagłówek robi się Times New Roman; czcionka z mniejszej pogrubionej zaś staje się większa ale zwykła.

Z czego to wynika?

Bazyl
14-11-2011, 14:54
Z czego to wynika?

Z ustawień styli (stylów?) css.
Zmian dokonuje się w plikach z rozszerzeniem .css, a w znalezieniu dokładnych miejsc pomocny jest bardzo Firebug

palabra
14-11-2011, 19:43
No tak. Ale nic nie zmieniałem w szablonie - za to problem się pojawił wraz z instalacją K2. Kiedy używałem Joomli!, wszędzie krój czcionki się zgadzał.

Bazyl
14-11-2011, 19:49
K2 dodaje własne style.
Możesz je wyłączyć w konfiguracji komponentu.

palabra
14-11-2011, 20:04
Znalazłem.

Jakikolwiek komponent K2 -> Parametry K2 (u góry po prawej) -> zakładka Układ i widok ->


Domyślny arkusz CSS K2 WyłączWłącz

Czcionka jest bez tego ok, tylko że ca reszta (układ całości - ocenianie, linki do drukowania/wysłania mailem/PDF czy komentarze i ich formularz) bez tego strasznie się rozjeżdżają.

Ale skoro to jest też styl CSS, to gdzieś musi być na serwerze dostępny, więc do zedytowania? Jest - public html/components/com_k2/css. (https://palabra.webd.pl:2083/frontend/rvblue/files/dir.html?dir=/public_html/naszekarwiny/components/com_k2/)

Bazyl
14-11-2011, 20:06
Z ustawień styli (stylów?) css.
Zmian dokonuje się w plikach z rozszerzeniem .css, a w znalezieniu dokładnych miejsc pomocny jest bardzo Firebug

Jeżeli nie potrafisz - zleć.