PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie Virtue Mart



vwbigfan
15-11-2011, 16:52
Witam!

Na serwerze lokalnym robię dość specyficzną witrynę. Będzie ona skierowana do wybranych osób. Musiałem założyć konta z z wygenerowanymi loginami i hasłami. Dane do Virtue Mart powinien uzupełnić już sam klient. I tu pojawia się problem. Dodałem moduł HTML w którym znajduje się informacja o konieczności uzupełniania danych (czyli rejestracji w Virtue Mart) z linkiem do tego miejsca (zarządzanie kontem). Jeżeli natomiast klient nie uzupełni tych danych i stworzy koszyk i będzie go chciał zrealizować to podczas składania zamówienia zostanie poproszony o wykonanie rejestracji w Virtue Mart. Problem w tym że ta rejestracja nie obejmuje adresu mailowego klienta. Próbowałem go dodać w polach formularzy ale jest on nie przydatny bo Joomla i tak pamięta ten który wpisałem przy zakładaniu konta użytkownika. Widzę dwa rozwiązania tego problemu:

1. w jakiś sposób zmusić VM aby wymagał podania adresu mailowego podczas rejestracji.
2. W momencie składania zamówienia kiedy klient przekierowywany jest na stronę gdzie musi się zarejestrować , przekierować go na stronę gdzie po postu uzupełnia dane (zarządzanie kontem).

Niestety - od kilku dni męczę się z tym i nie jestem w stanie tego zrobić. Bardziej odpowiadało by mi drugie rozwiązanie. Niestety nie wiem w jakim pliku i w którym momencie skrypt VM przekierowuje klienta na stronę rejestracji.

Żeby uprościć - poszukuję pliku i linijki w która odpowiedzialna jest za przekierowanie klienta na stronę rejestracji przy składaniu zamówienia.

Link wygląda tak: adresstrony.pl/index.php?page=checkout.index&option=com_virtuemart&Itemid=2&redirected=1&Itemid=2

a chciał bym żeby został przekierowany na: adresstrony.pl?page=account.billing

Mam włączone proste adresy. Wersja Joomla to 1.5.23 a VM to 1.1.9

z góry dziękuje.