PDA

Zobacz pełną wersję : Czy joomla sie nadaje na serwis ogłoszeniowy



ordega
03-12-2006, 20:39
Witam.

Mam pytanie...

czytałem właśnie nieco o mozliwościach Joomla. Znalazłem informację że można z tego CMSa zrobic serwis typowo ogłoszeniowy. Proszę o informacje jakie moduły muszę zainstalować aby zamienić joomla w taki serwis.

Szukam CMSa który pozwoli zarejestrowanym userom dodawać ogłoszenia z terminem wygaśnięcia, który będzie prezentował najnowsze i najpopularniejsze na str. głównej.
Nie bardzo mogę to ustalic czytając artykuły na stronach.

Jeżeli na forum jest gdzieś odpowiedź to proszę o linka. Szukałem ale nie znalazłem

Z góry dziękuję
łukasz

jerry lee
03-12-2006, 22:57
... Szukam CMSa który pozwoli zarejestrowanym userom dodawać ogłoszenia z terminem wygaśnięcia, który będzie prezentował najnowsze i najpopularniejsze na str. głównej..

A poszukaj komponentów do Joomla pod nazwą Marketplace albo Classifields. Zainstalowałem oba na próbę i działają między innymi zgodnie z Twoimi potrzebami.

ordega
03-12-2006, 23:51
Dzięki

O to mi chodziło, nie chciałem sie bawic w poszukwiania i testowanie bez sensu.
Sprawdzę.

Pozdrawiam
ł.

Sova
04-12-2006, 01:30
Jest jeszcze SOBI 2

ordega
04-12-2006, 10:50
Hmmm


Co więc polecicie? Co jest lepsze jakie są różnice, jakie za i przeciw. Jeżeli ktoś juz wie to moze się podzieli informacją ??

Pozdro
ł.

Sova
04-12-2006, 11:44
A może sam potestuj? Skąd ktoś z nas ma wiedzieć czego oczekujesz po takim komponencie? Każdy z nich czymś się różni od pozostałych - ponadto jeden z nas będzie preferował taki komponent a drugi inny...ciężko wybrać.

ordega
04-12-2006, 16:26
Oczywiście że potestuję :) ale czy nie warto zasięgnąć opinii na ten temat od osób które coś już o tym wiedzą ? Wkońcu między innymi po to jest to forum.

Jak je przeglądam to wydaje mi się że można tu podyskutować.
Mam nadzieję że nie wyjdzie z tego coś w rodzaju forum oscommerce.pl :confused: , na którym najczęstszą odpowiedzią jest - SKORZYSTAJ Z WYSZUKIWARKI :o

Pozdrawiam
łukasz

Sova
05-12-2006, 11:31
Zrozum - chodziło mi o to, że nie znamy Twoich oczekiwań względem takowego komponentu. Każdy z nich różni się od drugiego poczynając od konfiguracji - panelu admina, stopniem zaawansowania i na możliwości edycji wyglądu od strony frontowej kończąc.
Wszystkie te i inne możliwości to kwestia dość subiektywna - dla jednego dany komponent może być prosty, a dla drugiego dość skomplikowany.
Każdy lubi co innego.
Ja osobiście polecam SOBI 2 - dobre, bo polskie... i nie tylko, możliwości ma b.duże.

ordega
05-12-2006, 21:08
Sprawdzam właśnie marketplace coś się z niego da zrobić chyba ale ogólnie to muszę jeszcze poznac dokładniej joomla w sumie dopiero zaczynam go testowac.

Ale dzięki za polecenie SOBI - zerknę napewno


pozdro
łukasz

ordega
17-12-2006, 21:12
Sobi też mi się podoba fakt ma spore mozliwości.

Mam jednak pytanie czy zna ktoś jakiś moduł lub komponent który może być wykorzystany do wyświetlenia np. ostatnich 10-20 ogloszeń z SOBI na stronie głownej??

Chyba ze macie jakieś inne rozwiązanie. Oczywiście zaznaczę że wiem ze mogę to sobie napisać:) ale jeżeli ktoś wpadł na trop czegoś co by się nadało do tego typu zastosowania będę wdzięczny :)

pozdro
łukasz

ordega
18-12-2006, 15:28
hmmm

w sumie znalazłem juz rozwiązanie. :)

Cóż najtrudniej zauważyć banały...........

Wystarczyło ustawienie w menu głównym linka do tego komponentu na pierwszym miejscu i wszystko

ł.

dylas
18-12-2006, 23:18
Jeśli chcesz to zobacz Marketplace na mojej stronie www.otomoto24.pl (http://www.otomoto24.pl), i jeszcze pytanie do wszystkich, jak dodoć jedną pozycję do OfertyOdsłonCena złMarkaData