PDA

Zobacz pełną wersję : formatowanie szablonu - różne wyglądy a'la drupal



mitas
16-11-2011, 09:45
Witam, mam pytanie czy w Joomli jest mozliwość aby każda strona wyglądała inaczej ? Chodzi mi o taki efekt jak jest w Drupal tj. strona frontowa ma jakiś tam wygląd, podstrona1 ma jeszcze inny wygląd a podstrona2 jeszcze inny. Bardzo będę wdzięczny o nakierowanie mnie na rozwiązanie, ponieważ bardzo mi zależy właśnie na tym aby każda podstrona miała odmienny szablon/ widok. Dzięki :)

zwiastun
16-11-2011, 10:22
Przeczytaj jakąkolwiek podstawową informację o tym, czym są szablony w Joomla!, a będziesz wiedzieć. Bo, chybaś nie przeczytał. Jeszcze Joomla się nie narodził, a już taka możliwość miał.

mitas
16-11-2011, 10:54
no a możesz mnie bardziej nakierować ? chodzi o przyrostki i tworzenie oddzielnych szablonów tak ? nie ma czegoś mniej problematycznego (poprawcie mnie jak jest :) )

Gall Anonim
16-11-2011, 10:57
a. różne szablony
b. różne konfiguracje
c. wiki
Pzdr

zwiastun
16-11-2011, 11:15
@mitas, Czy Ty byłeś na zapleczu Joomla! i przeczytałeś najbardziej proste rzeczy do przeczytania? Czy zobaczyłeś, jakie operacje można przeprowadzać w zwiazku z szablonami?
Ręce opadają!

mitas
16-11-2011, 11:26
sorry @zwiastun :) jeśli chodzi o zaplecze to byłem i to nie raz, ale pytam o to czy jest jakaś inna możliwość niz tworzenie nowych szablonów i przypisywanie ich do menu, np. w drupal jak mam node/2 to wystarczy ze tak nazwe stronke: page--node--2.tpl.php i juz mam inny wyglad dla tej podstrony. Czy w joomli też jakoś się da to nadpisać, a nie przypisać (bo nie ukrywam tworzenie co chwila nowego szablonu dla podstrony to trochę męczące jest prawda ?). Pozdro i nie denerwujcie się tak Panowie, to szkodzi urodzie :) a nie każdy jest Alfą i Omegą w każdej dziedzinie, dlatego zapytałem o to na tym właśnie forum.

zwiastun
16-11-2011, 11:37
A ja twierdzę, że nie rozumiesz, co czytasz. Piszesz w dziale dla 1.6+. W 1.6 można przypisywać STYLE a nie szablony.
I nie pisz bzdurek, że w Drupalu to wystarczy nazwać stronę jakoś tam i już ma inny wygląd, bo wygląd się z powietrza nie bierze.
W Joomla jest to równie proste, jak w Drupalu, jeśli myśleć tymi samymi kategoriami - tworzysz pozycję menu, wystarczy, że przypiszesz jej styl szablonu (nawet nazywać nie musisz). Gdzie tu "komplikacja"?

mitas
16-11-2011, 11:52
dzięki za wskazówki, zaraz biorę się za testowanie :)