PDA

Zobacz pełną wersję : Edytor JCE i podpisy do zdjęć!



bebzon_hc
16-11-2011, 11:57
Witam serdecznie. Mam pytanie... Czy edytor JCE ma opcje dodawania podpisu do zdjęć? bo szperam, szperam i nie mogę znaleźć ;/

Pozdrawiam

zwiastun
16-11-2011, 12:25
A gdzie szperasz, ze nie możesz znaleźć? Bo wstawiając obrazek, masz do określenia kilka danych, w tym i tytuł i opis

bebzon_hc
16-11-2011, 12:32
hmmmm... tytuł spoko widzę, jest również "alternate text" ale to przeciez zwykły znacznik "alt". Ja potrzebuję podpis do zdjęcia który wyświetli mi się pod zdjęciem na stronie. o ile dobrze pamiętam w joomli 1.0 było coś takiego jak "caption" po wpiasaniu czegos pod zdjęciem pojawiała się ramka z podpisem.

zwiastun
16-11-2011, 12:53
Ja używam spolonizowanej wersji, więc nie rozumiem, co to jest "alternate text". Podpisem zdjęcia jest jego tytuł. Miejsce na określenie tytułu/podpisu jest również we własnościach.

bebzon_hc
16-11-2011, 12:59
no tu leży pies pogrzebany. Ja chcę mieć inny tytuł i inny podpis do zdjęcia.
ale chyba sobie poradziłem... znalazłem plugin do tego wlasnie o nazwie "Captions" :] dzięki

http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/plugins

zwiastun
16-11-2011, 13:04
Gdzie leży "pies pogrzebany"? Owszem, jest dodatek Podpisy [Captions] do JCE, ale co to ma wspólnego z "innym tytułem" i "podpisem"? I po kie licho Ci alt, title i jeszcze jakiś podpis?
W opcjach podstawowych masz tekst alternatywny, w opcjach rozszerzonych masz tytuł. Tekst w znaczniku title jest wykorzystywany do podpisu obrazków.
Owszem, dodatku Podpisy można używać, ale nie jest konieczny.

Gall Anonim
16-11-2011, 13:16
Ja używam spolonizowanej wersji, więc nie rozumiem, co to jest "alternate text".
A ja wiem kto ją spolonizował :up:

bebzon_hc
16-11-2011, 13:47
Zwiastun... ja chcę tylko podpis pod zdjęcie. w podstawowym JCE nie ma takiej opcji, która działa jak Captions (podpis pod foto) bo po kiego robiliby ten plugin do JCE. Poprostu chyba nie wiesz co mam na myśli mówiąc o "podpisie pod zdjęcie".

zwiastun
16-11-2011, 14:21
Wiem, o czym mowa. Dodatek upraszcza sprawę, dostarcza dodatkowych możliwości. Nie jest potrzebny, by osiągnąć, co chcesz. Możesz to zrobić nawet w standardowym TinyMCE, który nie ma wzbogaconego edytora obrazków.

bebzon_hc
16-11-2011, 14:25
no pewnie ... na upartego można w ogole wylaczyć edytor i stukać na czystym HTMLu :spoko:

Bazyl
16-11-2011, 14:33
A ja wiem kto ją spolonizował

Wazeliniarz... :lol:

;)