PDA

Zobacz pełną wersję : Import z CSV - kłopociki



jerry lee
03-12-2006, 22:16
Jest taki problem związany z importem listy produktów z CSV: kiedy ładuję plik otrzymuję komunikat: Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /..../administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_csv.php on line 347
Próbowałem rozgryźć problem, tworząc testową kategorię i dodając produkty bezpośrednio w VM, eksportując otrzymaną listę do CSV i porównując ją ze swoją. Niby wszystko jest tak samo, ale kiedy z powrotem ładuję ten przykładowy plik CSV, otrzymuję komunikat jak wyżej, a na liście produktów w kolumnach "nazwa produktu" czy "symbol" wyświetlone są zera. Czort wie w czym jest problem - liczyłem nawet cudzysłowy i przecinki zmieniając rozszerzenie z CSV na txt, nie używam rzecz jasna cudzysłowów ani przecinków w nazwach, sprawdzałem i porównywałem wartości kolumn i wierszy i nic. Eksport utworzonej listy - jest OK, jej ponowny import - lipa.

Adams_
18-12-2006, 20:54
Testowalem eksport /import z wersja 1.06 oraz 1.07. W obu przypadkach to samo.
W tej chwili jedyny eksport/import jaki dziala - mysql. Troche lipa ...

ainow
19-12-2006, 14:27
U mnie na 1.06 i na testowej 1.07 import/eksport CSV działa poprawnie. Proponuję dokładnie przyjrzeć się plikowi, który wysyłacie - w czym edytujecie plik; jak edytor zapisuje csv (szczególną uwagę należy zwrócić na separatory - przy imporcie muszą być dokładnie takie same, jak zapisane w pliku); czy są wypełnione pola, które nie mogą być puste; czy wpisane wartości mają poprawny format.
Jeżeli to wszystko sprawdzicie, musi zadziałać! Słowo!

@jerry lee - spróbowałeś wyeksportować plik csv z VM i bez otwierania zaimportować? Spróbuj - jeśli zadziała, to winny jest format zapisu csv w edytorze, którego używasz.