PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana układu strony w Phoca GuestBook



jerry34
16-11-2011, 13:28
Czy można w tej Księdze Gości zmienić układ tak, by wpisy gości pojawiały się najpierw na stronie, a edytor na dole strony? Czy też musi pozostać tak jak jest teraz:
http://homo-eroticus.pl/ksiega-gosci.html

Tabum
16-11-2011, 19:39
Pewnie, że się da :)
Wchodzisz do menu w którym znajduje się odnośnik do księgi.
Edytujesz link do księgi w następujący sposób.
Po prawej stronie masz parametry komponentu i tam będzie Form position ustawiasz na Dolne.
Tak to wygląda w Joomla 1.5 Nie wiem czy identycznie będzie na 1.7 ale próbuj :)

Pzdr
T.

tomeekm
16-11-2011, 20:19
Witam!
W J! 1.7 trzeba to ustawić w konfiguracji globalnej Phocaguestbook: Opcje->Form->Form Position->Top/Bottom. Ewentualnie przetestuj opcję w zakładce Form: Display Form->Display/Hide.
Pzdr :)

jerry34
16-11-2011, 22:30
Hmm... chyba jestem mało rozgarnięty :obojetny:
Nie mogę znaleźć tych opcji w Joomla 1.7. W Konfiguracji globalnej Joomli nie mam seksji "Phocaguestbook". A w zakładce Komponent > Phocaguestbook mam 4 zakładki: Control Panel, Posts, Guestbooks, Info. Ale Control Panel pokazuje tylko 3 następne zakładki i tyle. Gdzie szukać tej "Konfiguracji globalnej Phocaguestbook"? Na liście modułów o dodatków nie mam takiego elementu. Help!

tomeekm
17-11-2011, 07:28
Witam!
Wybierz Control Panel, później w okolicach prawego górnego rogu jest ikonka Opcje. Tam są ustawienia globalne Phocaguestbook :)

jerry34
17-11-2011, 10:33
Dzięki wielkie!! Faktycznie jestem mało rozgarnięty :hmm:
Zmyliło mnie to, że w innych okienkach pod "Opcjami" niczego szczególnego na ogół nie ma.
Pozdrawiam :)