Logowanie

Zobacz pełną wersję : Brak konta głownego administratora



misiupisiu
16-11-2011, 14:19
Konto głównego administratora zniknęło z panelu administracyjnego.
Zostało tylko to które stworzyłem sobie do obejrzenia uprawnień administratora.

1. Jak przywrócić kontro głównego administratora?
lub
2. Jak sprawić by obecny administrator stał się głownym administratorem?

(na pewno przyczyną nie było grzebanie w bazie danych, więc co się mogło stać?)

Bazyl
16-11-2011, 14:32
Witam Cię serdecznie, @misiupisiu,

Cieszę się, że bedę mógł poświęcić Ci odrobinę własnego wolnego czasu...
Wyszukaj na forum: ratujadmina autorstwa Joli

sisay
19-11-2011, 00:38
Witam serdecznie, zawędrowałam tu w poszukiwaniu pomocy, bo mam identyczny kłopot. Joomla jest dla mnie nowością i uczę się na własnych błędach, ale tym razem to nie ja coś zepsułam.
Żeby nie było, że nie próbowałam sobie poradzić ;) - Znalazłam już plik "ratujadmina" i użyłam go, ale pojawił mi się następujący komunikat:

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting ',' or ';' in /home/szara/public_html/RatujAdmina.php on line 108

Tego typu komunikaty pojawiały mi się już wcześniej przy róznych okazjach, kiedy próbowałam instalować dodatki. W związku z tym instalowałam te, które nie powodowały błędów ;)
ale teraz bardzo mi zależy na odzyskaniu dostępu do strony.

PeFik
19-11-2011, 10:01
@sisay - konto super admina ci zniknęło, zapomniałaś hasła, czy ktoś ci nie dał do niego dostępu ?

sisay
19-11-2011, 12:42
Wygląda na to, ze "zniknęło". Jak to możliwe?Logowałam się tak samo. Po wejściu do panelu z poziomu użytkownika, wygląda na to że nie ma w ogóle konta administratora (nie wyświetla się w liście użytkowników).

Gall Anonim
19-11-2011, 17:51
@sisay - jak Ty się teraz logujesz? Na jakie konto że masz czapkę niewidkę?

sisay
19-11-2011, 20:58
Na stronie jest kilka kont użytkowników, w tym jedno konto zwykłego admina, i to jego używam do logowania. Ono działa.
Ale jednak dobrze byłoby mieć kontrolę nad stroną z poziomu administratora głównego ;)
tym bardziej, ze nie mam pojęcia co może byc przyczyną tych dziwnych problemów. Zdaje się ze nie tylko mnie się to przytrafiło. Jak można temu zapobiec na przyszłość? Czy możliwe zeby to była zabawa jakiegoś dzieciaka, który bawi się w hakerstwo?

Gall Anonim
19-11-2011, 21:47
Kolego
taki mały szczegół - w momencie kiedy logujesz się na koncie administratora - konto głównego administratora jest dla ciebie niewidoczne - więc dalej jest zapewne tam gdzie powinno, natomiast poza Ratuj Admina Joli są jeszcze inne metody odzyskania dostępu na poziomie Głównego Administratora - tyle że wymagają większej delikatności - zrobienia najpierw kopii Bazy Danych - a potem dokonania w niej właściwych zmian. Pisał o tym kiedyś bodajże Zwiastun - opisując temat krok po kroku - więc jak dobrze poszukasz to znajdziesz.
Pzdr

sisay
19-11-2011, 21:52
Rozumiem. Jak widać mam jeszcze sporo wiedzy do przyswojenia ;)
To idę szukać, ale jeszcze powtórzę swoje pytanie - jak zapobiegać takim problemom na przyszłość?
Dodam, ze jestem absolutnie pewna, ze nic nie zmieniłam przypadkowo w ustawieniach, a dane do logowania są poprawne.

PeFik
19-11-2011, 22:05
Pytanie kolejne, czy to twoje konto miało uprawnienia super admina, czy kogoś innego ?
Jak zrozumiem to inne konto. A znasz jego nazwę użytkownika ? Wiesz jaki adres e-mail był do niego podpięty ?
Jeśli tak możesz przywrócić - zresetować hasło, tak samo jak każdego innego użytkownika, czyli od frontu.

Może ktoś się włamał , bo miałaś starą wersje Joomla, a nie najnowszą 1.5.25

sisay
19-11-2011, 22:39
Więc tak - sama od początku robiłam całą tą stronę, dlatego nie mam wątpliwości co do danych i kont. Oczywiście, że znam nazwę użytkownika, hasło i adres mailowy. Chodzi mi o konto głównego administratora, z którego ja osobiście korzystałam żeby wprowadzać zmiany na stronie. Jest to Joomla 1,5.
Ciekawostką jest, ze od tego samego momentu nie jestem w stanie się zalogować na stronie, na której mamy hosting i domenę i cały panel administracyjny...

Interesuje mnie też temat pojawiania się tego błędu "fatal error" który wyskoczył gdy próbowałam zatosować plik "ratujadmina" - taki błąd miewałam wcześniej przy instalacjach różnych dodatków, zastanawiam sie co może być jego przyczyną. Ale to chyba inny temat, teraz najważniejsze odzyskać dostęp, bo to strona fundacji i dobrze byłoby, gdyby nie straciła życia ;)

---------- Post dodany o 22:39 ---------- Poprzedni post był o 22:30 ----------

Moi drodzy, skorzystałam z rady żeby użyć opcji "przypomnij hasło" i udało mi się odzyskac dostęp do strony w ciagu 2 minut.
Przysięgam, nie jestem blondynką ;) i nie mam pojęcia, dlaczego wcześniej tego nie użyłam, tylko kombinowałam naokoło. Najciemniej pod latarnią....

Niemniej jednak, temat dalej mnie interesuje, bo wolałabym uniknąć takich niespodzianek w przyszłości.
Pozdrawiam :)

PeFik
19-11-2011, 22:44
Dodam nieskromnie, że musiała byś jakiegoś eksperta zaprosić do siebie na zaplecze, wtedy by spojrzał fachowym okiem co i jak.

Cieszę się, że udało ci się zalogować.


Ciekawostką jest, ze od tego samego momentu nie jestem w stanie się zalogować na stronie, na której mamy hosting i domenę i cały panel administracyjny...


Tego nie do końca zrozumiałem, możne dlatego żem brunet wieczorową porą:spoko:

sisay
19-11-2011, 22:54
Dodam nieskromnie, że musiała byś jakiegoś eksperta zaprosić do siebie na zaplecze

znaczy się masz na myśli zaplecze tej stronki ? :wstyd:


Tego nie do końca zrozumiałem, możne dlatego żem brunet wieczorową porą:spoko:

Ja też niestety tego nie rozumiem.
Cały serwis mamy na webd.pl i tam jest panel administracyjny, myślałam ze może tamtą drogą coś uda mi się zdziałać, ale okazało się, że tam też nie mogę się zalogować. Trudno, ważne ze odzyskałam dostęp do panelu. Resztą zajmę się jutro - spróbuję zastosować tę samą metodę ;)