PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie przekierowania na katalog /joomla



kotmichal
16-11-2011, 20:28
Witam,

Od razu zastrzegam, że jestem początkowym użytkownikiem i nie bardzo orientuję się w temacie:)

Posiadam joomle wersja 1.5.15, strona znajduje się na serwerze friko.pl (instalacja joomli jako moduł na friko.pl) i mam następujący problem: po wpisaniu adresu strony następuje przekierowanie na folder joomla. Czyli wpisuje adresstrony.pl i przechodzi na adresstrony.pl/joomla. Na ftp wygląda to tak, że są 2 pliki (index.php i index.htmln) oraz folder joomla, wszystkie inne pliki znajdują się w folderze joomla, a o ile dobrze widzę plik index.php jedynie przekierowuje na folder joomla (jego treść to: <?php header("HTTP/1.1 301"); header("location: /joomla/"); ?> ). Chciałbym się pozbyć przekierowania, tak, żeby nie występowało to /joomla. Stwierdziłem, że przeniosę wszystkie pliki z folderu joomla do głównego katalogu, ale niestety występuje tam też plik index.php i tak przenieść nie można. Po nadpisaniu pliku nie działa, bez niego też nie, wiele różnych opcji próbowałem - bezskutecznie.
Przy zmianie nazwy folderu joomla na np. abcd i zmiany formuły na <?php header("HTTP/1.1 301"); header("location: /abcd/"); ?> strona także nie działa prawidłowo (oczywiście już bez przenoszenia plików z folderu /joomla).
Ma ktoś pomysł jak pozbyć się tego przekierowania? Na stworzenie strony poświęciłem już nieco czasu i nie chciałbym zaczynać od nowa, a to przekierowanie zaczęło mi sprawiać kłopot. Za wszelkie porady będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Veno
16-11-2011, 20:47
A czy bezposrednio w konfiguracji domeny ktora posiadasz nie mozesz ustawic przekierowania tak jak potrzebujesz ? Wliczajac w to przekierowanie na "podkatalog"

tomeekm
16-11-2011, 20:49
Dodatkowo musisz dokonać aktualizacji Joomla!, mamy już wersję 1.5.25 :)
I pytanie czy masz na friko.pl podpięta swoją domenę czy korzystasz z darmowej?

kotmichal
16-11-2011, 21:15
Pod friko mam podpiętą swoją domenę. A czy przy takim układzie plików aktualizacja przebiegnie prawidłowo? W konfiguracji domeny chyba nic nie mogę zmienić, jak wchodzę w edycje modułu to url modułu nie da się zmienić.

Veno
16-11-2011, 22:28
moze zacznijmy od poczatku.... domene masz darmowa... z koncowka friko.pl? Czy wykupywales swoja ? Jesli masz darmowa to napisz do obslugi klienta zeby przekierowali Ci domene na podkatalog, jesli masz swoja mozesz to zrobic sam.

Gall Anonim
16-11-2011, 23:06
Wszystko przez ftp:
wyłącz obydwa indeksy z root
przerzuć całą zawartość katalogu joomla do root
popraw konfigurację pliku configuration.php
I baw się dobrze
Pzdr

kotmichal
16-11-2011, 23:43
z koncowka friko.pl? Czy wykupywales swoja ?

Domene mam we friko z końcówką za.pl , ale hosting mam wykupiony w home.pl i strona podpięta jest pod .pl




wyłącz obydwa indeksy z root

Tzn? Usunąć te pliki z indeksami znajdujące się poza podfolderem joomla po prostu?

Resztę może metodą prób i błędów dam rade zrobić (chociaż pewnie przy konfiguracji pliku configuration.php będę miał problemy)

EDIT: tak jak myślałem z konfiguracją mam problem, w zasadzie zupełnie nie wiem co tam zrobić. Intuicyjnie usunąłem /joomla w jednym miejscu po adresie strony jako livesite, ale poza tym nie mam pomysłu co by można więcej zrobić...

kotmichal
22-11-2011, 19:20
Nadal nie wiem co zrobić i mimo wielu prób nic nie działa, więc ponawiam pytanie o konfigurację. Plik configuration.php wygląda tak, co trzeba zmienić?:

<?php
class JConfig {
var $offline = '0';
var $editor = 'tinymce';
var $list_limit = '50';
var $helpurl = '';
var $debug = '0';
var $debug_lang = '0';
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';
var $feed_limit = '10';
var $feed_email = 'author';
var $secret = 'UoIMvOBBfWUXjGbm';
var $gzip = '0';
var $error_reporting = '-1';
var $xmlrpc_server = '1';
var $log_path = '{PATCH}\\logs';
var $tmp_path = '{PATCH}\\tmp';
var $live_site = 'http://adresstrony.za.pl/joomla';
var $force_ssl = '0';
var $offset = '1';
var $caching = '0';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
var $memcache_settings = array();
var $ftp_enable = '1';
var $ftp_host = '127.0.0.1';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = '';
var $ftp_pass = '';
var $ftp_root = '';
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'xxxxxxx';
var $user = 'xxxxx';
var $db = 'xxxx';
var $dbprefix = 'jos_';
var $mailer = 'mail';
var $mailfrom = 'mail';
var $fromname = 'nazwa';
var $sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
var $smtpauth = '0';
var $smtpsecure = 'none';
var $smtpport = '25';
var $smtpuser = '';
var $smtppass = '';
var $smtphost = 'localhost';
var $MetaAuthor = '1';
var $MetaTitle = '1';
var $lifetime = '15';
var $session_handler = 'database';
var $password = 'hasło';
var $sitename = 'tytół';
var $MetaDesc = 'opis strony';
var $MetaKeys = 'słowa kluczowe';
var $offline_message = 'Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zajrzyj później.';
}
?>

Czy wyłączenie obu indeksów z root oznacza skasowanie tych istniejących poza katalogiem joomla?

trzepiz
22-11-2011, 19:23
Nie podawaj nigdy danych do bazy MYSQL !! usunąłem i wstawiłem Ci "xxxx"