PDA

Zobacz pełną wersję : Read more - domyślnie tekst zamiast przycisku - jak zmienić



krzyto54
17-11-2011, 09:52
Witam, to pytanie zadałem w wątku już zainicjowanym w dziale J1.5, ale problem dotyczy J1.7, więc ponawiam je tu.
Po raz pierwszy robie stronę na Joomla 1.7 - koszmarek w porównaniu z J1.5. Jest pod tymczasowym adresem www.ergostyl2.krzyto.jupe.pl (http://www.ergostyl2.krzyto.jupe.pl/) . Wolałbym, żeby zamiast źle wyglądajacego tekstu "więcej..." (prawy moduł - migawki) wyświetlał sie graficzny przycisk - tak, jak jest domyslnie w J1.5. Jak to można zmienic w tej wersji Joomla? Z góry dzieki za pomoc i rady.

moje
17-11-2011, 12:14
Możesz skorzystać z nadpisywania szablonem i dokonać zmian w kodzie lub poszukać modułu, który ma taką możliwość w swoich ustawieniach.

krzyto54
17-11-2011, 18:19
Dzięki za rady, ale nie za bardzo wiem, gdzie i jak "nadpisać to szablonem", chociaż w arkuszach stylów często majstruję, by dostosowac to i owo. Może mnie troche bardziej szczegółowo naprowadzisz, co igdzie wpisać. Wiem tylko, że jest to definiowane takim zapisem <hr id="system-readmore"/>. Pozdrawiam

a_m
17-11-2011, 19:40
ten szablon (http://demo.gavick.com/joomla16/sep2011/) ma już style dla "więcej", nieostylowany odnośnik ma klasę readmore; poszukaj w css szablonu miejsca gdie opisane są :.button, .k2ReadMore, p.readmore a, a.readon, itd i dopisz .readmore

krzyto54
18-11-2011, 10:20
Wielkie dzięki za pomoc, precyzyjnie mnie ukierunkowałeś. Tyle że ten button trochę źle się układa w tych zajawkach tekstów w module migawki. On jest chyba za duży (chodzi o czarny prostokącik) w stosunku do zawartego tekstu. No ale raz jeszcze dzięki za pomoc.

---------- Post dodany 18-11-2011 o 09:20 ---------- Poprzedni post był 17-11-2011 o 22:55 ----------

Sorry, że post pod postem, ale chcę donieść, że z buttonem readmore już sobie poradziłem. W css osobno dla niego zdefiniowałem rozmiar czcionki, wielkość buttona i jego położenie. No ale gdyby nie @a_m, to bym tego nie zrobił. Wielki szacun dla Ciebie za precyzyjna wskazówkę. To się nazywa merytoryczna pomoc. Raz jeszcze dziękuję.