PDA

Zobacz pełną wersję : Jomsocial 2.4 nie zapisuje zmian w konfiguracji.



klik
17-11-2011, 18:32
Że też mnie podkusiło instalować wersje 2,4 :zly:. Dopóki używałem 2,2,4 wszystko było w porządku. Ale do rzeczy.
Nie wiem co się stało ale po zmianie czegokolwiek w konfiguracji i kliknięciu "zapisz" przerzuca mnie do strony głównej zaplecza a ustawienia konfiguracji pozostają nie zmienione.
Natomiast jeśli ręcznie zmienię ustawienia jomsocial w bazie danych to wtedy zmiany są akceptowane i widoczne w panelu konfiguracji jomsocial.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co się mogło schrzanić?

Czy ja jestem jakiś pechowy czy wszyscy mają podobne problemy tylko radzą sobie sami?
Bo czuje się jakbym zaśmiecał forum.

Jak tak dalej pójdzie to przerzucę się na zbieranie chrustu w lesie :(.

Używam joomli 1,5,24.

palyga007
17-11-2011, 22:54
sprawdź czy administracja serwera nie stosuje przypadkiem tzw suhosin. (zerknij w PA Joomla w infomacje o PHP)

Jeśli tak to zwróć uwagę na zmienną:

suhosin.post.max_vars
Być może wartość jest zbyt mała.

Podobne objawy występują w komponencie phoca gallery, i to właśnie ta zmienna jest tego przyczyną.

Wartość tej zmiennej można zmienić przy pomocy .htaccess

po info jak odsyłam do wujaszka googla


Pozdrawiam.

klik
21-11-2011, 15:58
Dzięki za informację. Zrobiłem tak jak mówiłeś na az używają tego suhosin.
Dopisałem odpowiednie komendy w .htaccess. Zmiany wprowadziłem w sobotę i już miałem powiedzieć że to chyba nie był ten problem bo dalej nie zapisywało konfiguracji, ale w niedziele wieczorem już zapisywało.
Więc nie wiem czy to coś innego było problem czy dopiero po 24h zmiany dały efekt mimo że w info o PHP w joomli zmiany były widoczne od razu.

Tak czy inaczej teraz działa więc dziękuje. Ale chyba odpuszczę sobie hosting współdzielony na az. Strasznie wolno wszystko się wczytuje.