PDA

Zobacz pełną wersję : nazwa.pl kolejne zmiany



Gall Anonim
18-11-2011, 10:10
Niechcący natknąłem się na kolejne zmiany parametrów dla serwerów wirtualnych na hostingu nazwa.pl
Ilość plików możliwych do umieszczenia na serwerze Activ podniesiono z 200 000 do 500 000
Zdarzało mi się przekraczać, więc czasami czyściłem zawartość katalogów na serwerze i ku mojemu zdziwieniu wskazało mi iż mam 220 000, a jak pisałem wcześniej było ograniczenie do 200 000
Więc zadzwoniłem, pogadałem i usłyszałem, co prawda ponieważ są to zmiany warunków nazwa.pl była zobowiązana poinformować o tym fakcie, ale pewnie ktoś uznał że skoro na + to nie trzeba.
Pzdr

Bazyl
18-11-2011, 10:38
Hej,

Taka informacja tez kosztuje, więc wiadomo...

Gall Anonim
18-11-2011, 12:33
@poziomek - sytuacja jest taka że jeżeli klient kupuje usługę na danych warunkach to w przypadku ich zmiany dostawca usługi jest zobligowany do poinformowania osoby/firmy która z tej usługi korzysta, a takowa informacja nie została mi przesłana i natknąłem się na nią przypadkowo - ponieważ niestety mieli już kilka wpadek technicznych zaniepokoiło mnie to o tyle iż nie chciałbym by nagle okazało się że przypadkowo mieli tzw chwilowe-przejściowe i po naprawie zniknęły jakieś pliki. Umieszczenie tej informacji tylko na stronie nie załatwia sprawy, tak samo jak na chwilę obecną w dalszym ciągu dokument wysłany via mail lub pocztą zwykłą nie jest traktowany w sądzie jako doręczony.
Co więcej - rozumiem że przynajmniej dwa razy dziennie wychodzisz na witryny dostawców usług z których korzystasz i sprawdzasz czy aby czegoś nie zmienili - hi hi
Kodeks Cywilny się kłania :-)
Pzdr

moje
18-11-2011, 12:37
To zależy od regulaminu, bardzo często jest tak ujęte w regulaminie, że zmiany na + nie muszą być podawane, każdemu indywidualnie ale zmiany na - już muszą.

Gall Anonim
18-11-2011, 12:48
@moje - takie zapisy są właśnie traktowane jako klauzule niedozwolone przez UOKiK jako stojące w sprzeczności z Kodeksem Cywilnym na którym oparte są reguły prawa handlowego - regulamin jest podrzędną formą prawną i jeżeli stoi on w jakikolwiek sposób w kolizji z nadrzędnymi aktami prawnymi to obowiązują nadrzędne akty prawne. Niestety świadomość obowiązujących przepisów w tym kraju oraz na świecie nie jest najsilniejszą stroną społeczeństwa i samowolka trwa zazwyczaj tak długo dopóty, dopóki nie wkurzy się porządnie jakiś prawnik. Po uszach dostało już całkiem sporo dużych i znanych firm. UOKiK po rozpatrzeniu sprawy zazwyczaj w pierwszym kroku nakazuje usunięcie klauzul niedozwolonych, w przypadku niedostosowania się ma możliwość nałożenia sankcji finansowej w wysokości kary wynoszącej do 15% obrotu rocznego danej firmy (o ile nie nastąpiła w tym zakresie jakaś zmiana).
Pzdr