PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wartości wyświetlanych w LimitBox w VM



bapraster
18-11-2011, 23:57
Na stronie sklepu gdy klikam na dowolną kategorię wyświetla się lista produktów i jest tam kilka opcji wyświetlania do wyboru 5, 10, 15, 20, 25, 30 i 50, ja chciałbym zmienić te wartości np na 6, 12, 24, 48 ze względu na to, że produktów w wierszu jest 3 więc dobrze byłoby gdyby liczby były podzielne przez 3.
Nie wiem czy można to zmienić gdzieś w plikach VirtuMart czy gdzieś w Joomla.
Proszę o pomoc!

---------- Post dodany o 21:57 ---------- Poprzedni post był o 21:50 ----------

znalazłem w pliku libraries/joomla/html/pagination.php taki skrypt


// Make the option list
for ($i = 5; $i <= 30; $i += 5) {
$limits[] = JHTML::_('select.option', "$i");
}
$limits[] = JHTML::_('select.option', '50');
$limits[] = JHTML::_('select.option', '100');
$limits[] = JHTML::_('select.option', '0', JText::_('all'));

i zmieniłem go na taki


// Make the option list
for ($i = 6; $i <= 30; $i += 6) {
$limits[] = JHTML::_('select.option', "$i");
}
$limits[] = JHTML::_('select.option', '60');
$limits[] = JHTML::_('select.option', '99');
$limits[] = JHTML::_('select.option', '0', JText::_('all'));

ale nic na stronie się nie zmieniło może źle szukam. Ma ktoś jakis pomysł?

Jdwind
19-11-2011, 01:12
Mi znalezienie rozwiązania tego zajęło 2 minuty.

bapraster
19-11-2011, 03:02
No właśnie bo wiesz jakich pojęć szukać, żeby to znaleźć. Ja gdybym miał teraz czas to przeczytałbym książkę jakąś do php i do javy żeby pojąć podstawy ale muszę to zrobić dosyć szybko i nie wiem pod jakimi hasłami szukać rozwiązania bo nie znam podstaw php.

Możesz mi nie mówić jakie jest rozwiązanie tego problemu ale możesz mnie nakierować pod jakimi hasłami tego szukać albo w jakich plikach, będę ogromnie wdzięczny.

Jdwind
19-11-2011, 10:05
Przejrzyj blog kolegi PeFika - w kategorii VirtueMart ma raptem 13 artykułów. Wśród nich jest rozwiązanie...

bapraster
19-11-2011, 16:27
Jdwin Dzięki serdeczne http://blog.elimu.pl/3161-virtuemart-modyfikacja-paginacji/ to dla potomnych.

Temat można zamknąć :)

bapraster
23-02-2012, 00:15
troszkę się pospieszyłem z zamknięciem tematu. Skorzystałem z bloga PeFika i na pierwszy rzut oka wszystko działa poprawnie. Problem pojawia się gdy odpalam stronę od nowa, polega to na tym, że domyślna wartość w okienku jest ustawiona na 6 natomiast produktów wyświetla się 20 dopiero po zmianie domyślnej wartości na jedną z pozostałych wartości wszystko zaczyna działać nawet gdy z powrotem ustawimy wartość na 6 to pokazuje 6 sztuk. Gdzie mogę zmienić domyślną wyświetlaną wartość?

Pozdrawiam