PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - kategorie



neru166
19-11-2011, 18:36
Witam

ŻEBY NIE BYŁO... to czytałem na http://www.wiki.joomla.pl PRZERÓŻNE artykuły dotyczące tworzenia menu, kategorii i artykułów I NIE MA TAM takiego problemu, który chciałbym poruszyć.

Wyjaśnię co ROBIĘ, proszę mnie tylko poprawić jeśli coś źle zrobiłem lub pominąłem

Cel:
Chciałbym widzieć w pozycji menu (np. Dowcipy) listę kategorii (O Jasiu, Blondynki) a wchodząc do wybranej kategorii widać podkategorie danej kategorii (głupie, brzydkie) i wchodząc na podkategorie widzimy artykuły czyli np. kawały w tym wypadku.

4680
Problem:

Nie mogę tego zrobić z K2 ... na zwykłym Joomla nie mam możliwości zrobienia czegoś takiego - jeśli nawet jest to chcę tylko na K2 to zrobić.
Jak dodaję kategorie to nie widać ich, jak dodam artykuł to wtedy widać, że mamy to w kategorii np. Blondynki.

Bardzo proszę mi napisać albo dać KONKRETNY link do rozwiązania tego problemu... teksty w stylu "poczytaj na wiki", "poszukaj na google" nie pomogą. Ja już szukałem nie tylko na google ale też na tym forum, wiki czytałem i nic nie ma wspomnianego o tym - jeśli jest to proszę o link.

Wiem, że są tutaj osoby które już w tym siedzą kilka lat, ja mam za sobą kilka dni, jednak nie dam rady tego dalej ciągnąć jeżeli stoję na czymś i nie wiem jak z tego zejść.

Dziękuję bardzo

Pozdrawiam

a_m
19-11-2011, 18:46
chodzi o taki wygląd? tryb katalogu? > http://demo.getk2.org/en/catalog

neru166
19-11-2011, 19:12
tak, coś takiego

a_m
19-11-2011, 20:01
no to wejdź sobie w K2 i w swojej nadrzędnej masz opcje widoku kategorii (w podanym linku - catalog) i subkategorii (produkty w dwóch kolumnach na str. demo) i teraz jak chcesz podobny efekt głębiej czyli w w pod podkategorii to sobie ustaw w niej indywidualnie lub po prawej stronie odznacz z której kat. ma ustawienia dziedziczyć

neru166
19-11-2011, 23:26
w nadrzędnej? Mówisz o K2 Tools? Czy coś innego?
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, mówisz o wyglądzie pokazywania kategorii a ja chcę na początku je chociaż widzieć.

Czytałem, że to może być coś wspólnego z K2 Tools tylko nie wiem co

Bazyl
19-11-2011, 23:47
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, mówisz o wyglądzie pokazywania kategorii a ja chcę na początku je chociaż widzieć.


Chcesz jeździć Ferrari, a nie przeszedłeś kursu na Toyocie...
Poznaj podstawy obsługi Joomla! i dopiero kombinuj.
Linki już znasz...

@a_m chyba się nie pogniewasz?