PDA

Zobacz pełną wersję : Autorzy news'ów mający możliwość pisania tylko w 1 kategorii news'ów



kud-dukan
20-11-2011, 16:38
Witajcie,
tym razem borykam się z następującym problemem:
mam x (powiedzmy 20) kategorii news'ów z czego w 11 chciałbym dać 11 użytkownikom możliwość tworzenia postów, ale:
• 1 użytkownik - możliwość pisania w 1 kategorii
• 1 użytkownik - ma prawo edytować news'y tylko ze swojej kategorii

Stworzenie użytkownika i dodanie go do grupy o np. nazwie 'grupa1' i nadanie jej [grupie 1-osobowiej] poziomu dostępu 'autor -> grupa 1' niestety nie rozwiązuje problemu, ponieważ:
• ma możliwość edytowania wszystkich postów (news'ów)
• nie ma możliwości tworzenia postów (news'ów) -> jedynie nadesłanie informacji poprzez formularz (do którego mają dostęp wszyscy i którą informację muszą zatwierdzić admini)

Tworzenie news'ów miałby po nadaniu jego [użytkownika] grupie [tej 1-osobowej] poziomu 'manager -> grupa 1', ale to również nie rozwiązuje problemu, bo wówczas:
• nadal ma możliwość edytowania wszystkich postów (news'ów) a nie tylko z danej kategorii

Z góry dziękuję za pomoc :)

moje
20-11-2011, 16:52
Możesz określić przecież czy możesz tworzyć i publikować czy tylko tworzyć albo tylko publikować artykuły. Dostęp do formularza dodawania artykułów też możesz odpowiednio ustawić. To wszystko jest to do zrobienia, trzeba tylko wszystkiemu określić uprawnienia i dostęp.

kud-dukan
20-11-2011, 16:56
stworzyć bombę wodorową też można - wszystko jest do zrobienia :mrugam: tylko trzeba wiedzieć jak ? a gdybym to [nie bombę wodorową a jak rozwiązać wyżej opisany problem] wiedział to raczej bym nie pytał na forum.. :DD

moje
20-11-2011, 17:04
Musisz odpowiednie uprawnienia przypisać do grupy (dodawać, dodawać i publikować, publikować swoje, publikować wszystkie, edytować swoje, edytować wszystkie, usuwać swoje, usuwać wszystkie itd.) oraz potworzyć odpowiednie dostępy do stron (np.: dostęp_1 - tylko do komponentu X, dostęp_2 - dostęp do komponentu X,Y, Z i modułu A itd.).
Jak ktoś ma opisać coś, co musisz wymyślić sam, bo przecież to są Twoje własne kategorie, Twój pomysł na piszących, Twój serwis/Twoja strona/Twój portal z indywidualną specyfikacją? Ty musisz wymyślić odpowiednie uprawnienia i dostępy. Jak liczysz na to, że bezie to 1 do 3 kliknięć, to jesteś w błędzie - wszystko, wszędzie trzeba ustawić.

kud-dukan
20-11-2011, 17:24
nie liczyłem na to, że to będzie od 1 do 3 kliknięć, a o pomoc w znalezieniu miejsc w których trzeba to poustawiać..
Przegląd grup -> utwórz (lub dostosuj) -> nazwa + grupa nadrzędna; więcej opcji nie ma
Przegląd poziomów dostępu -> utwórz (lub dostosuj) -> nazwa + przypisane grupy użytkowników;nie widzę opcji wymienionych przez moje w drugim nawiasie (np.: dostęp_1 (...) )

moje
20-11-2011, 17:33
A w konfiguracji globalnej w zakładce z uprawnieniami byłeś?

Te opcje z dostępami musisz porobić, tworzysz dostęp_1, idziesz do komponentu X i w jego ustawieniach wybierasz grupy, które mają dostęp do tego komponentu.

Poczytaj o Joomla, bo brak wiedzy u Ciebie jest powodem, dla jakiego piszesz - wystarczy poczytać, wszystko jest na wiki.joomla.pl.

zwiastun
20-11-2011, 18:51
@kuk-dukan: może wypadałoby się zapoznać z jakimiś materiałami na ten temat, a działać "na wyczucie" i jeszcze mieć pretensje wyrażane tekstami "stworzyć bombę wodorową też można". materiały są na wiki