PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować komponent z joomla 1.5 na 1.7



Grylly
20-11-2011, 20:30
Witam,
Chce zainstalować ten komponent link (http://injooosm.sourceforge.net/) na joomli 1.7 ale on jest tylko pod 1.5 . Szukałem już w googlach jakiś dłuższy czas ale nic nie znajduje. Znacie jakiś sposób albo mod na wgranie tego, albo coś w tym rodzaju na joomla 1.7 ( chodził mi głównie o pokazywanie tras na mapach openstreetmap)
Z góry dziękuje

zwiastun
20-11-2011, 20:33
Tia,
1) unowocześnić do 1.7 i instalować.
2) napisać do autora, żeby unowocześnił
3) nie zawracać goglom gitary nierealnymi pomysłami :) Googlom nic, a Ty czas tracisz

Grylly
20-11-2011, 20:39
a jak mogę unowocześnić ?? jakie kryteria musi spełniać żeby było kompatybilne z 1.7 ??

zwiastun
20-11-2011, 21:12
Przerobić kod. Poczytać w dokumentacji, jak :)

Gall Anonim
20-11-2011, 21:59
Efekt końcowy którego oczekujesz możesz uzyskać wykorzystując dodatek googlemaps i pliki *klm
Pzdr

Grylly
20-11-2011, 22:31
trochę pokombinowałem i okazało się że autor procuje nad wersją dla joomli 1.6 ale jeszcze nie działa choć jest dostępna do pobrania, trochę pokombinowałem i instaluje się !! Do pobrania stąd (http://trasowo.pl/Joomla_1.7.3-Stable-Full_Package.zip)
Ale niestety muszę ostudzić entuzjazm bo wywala mi różne błędy przy otwieraniu na zapleczu podfolderów komponentu
przy otwieraniU configuration:

Wywołanie funkcji bazy danych zakończyło się numerem błędu 1146
Table 'trasowo_joomla.jb1kq_osm_config' doesn't exist SQL=SELECT * FROM jb1kq_osm_config WHERE id='1'
Fatal error: Call to undefined method JAccess::get_group_children_tree() in /home/trasowo/public_html/administrator/components/com_injooosm/views/config/view.html.php on line 118

przy otwieraniu files:

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in /home/trasowo/public_html/administrator/components/com_injooosm/models/files.php on line 191

przy otwieraniu maps :

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in /home/trasowo/public_html/administrator/components/com_injooosm/models/maps.php on line 67

przy otwieraniu categories :

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in /home/trasowo/public_html/administrator/components/com_injooosm/models/cats.php on line
przy terrain:

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in /home/trasowo/public_html/administrator/components/com_injooosm/models/terrain.php on line 35

coments:

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in /home/trasowo/public_html/administrator/components/com_injooosm/models/comments.php on line 27

translation:

Wywołanie funkcji bazy danych zakończyło się numerem błędu 1146 Table 'trasowo_joomla.jb1kq_osm_config' doesn't exist SQL=SELECT * FROM jb1kq_osm_config WHERE id='1'

było by miło jakby ktoś pomógł w tej sprawie
A już zaraz sprawdzam metodę Wariusa

Karol99
20-11-2011, 22:38
Ewentualnie możesz próbować tego (http://www.quikmaps.com/) - i osadzać kod w artykułach / modułach (ze wszystkimi problemami, jakie to niesie...)

Grylly
20-11-2011, 23:05
do Wiarus: efekt końcowy częściowo twoim sposobem osiągnę, ale przy twoim sposobie muszę wpisywać kod( a to będą użytkownicy trasę robić-więc odpada), potrzebuje klucza api, a tam mam dodatkowo kategorie w fajny sposób zrobiony i na osm ( czyli za darmo i mapy są dokładniejsze) - zobacz sobie dałem wcześniej link do dema, i to mi by masę problemów rozwiązało więc do roboty z tym injoooms ;-)

---------- Post dodany o 23:05 ---------- Poprzedni post był o 23:00 ----------

do Karol99: nie wiem czemu ale to trochę mnie przeraża te malowanie trasy ;-), to musi być pełna profeska a nie jakieś dziwactwo:P, ale dzięki za pomysł

Grylly
23-11-2011, 20:04
4700 Tu macie to co przerobiłem ( instaluje się na 1.7 ale nie działa)
jakby ktoś kiedyś potrzebował ( przerobić i będzie śmigać)

makol
14-12-2011, 17:10
Nie znam się na przerabianiu, więc nie pomogę, ale zainstalowałem Twój plik lokalnie na Jamp'ie na J1.7
Instalacja na 1.5 polega nie tylko na zainstalowaniu samego komponentu, bo po jego instalacji trzeba doinstalować odpowiednie tabele do bazy danych.
I pod komunikatami o prawidłowej instalacji komponentu mamy do wyboru opcje całkowicie nowej instalacji lub update z poprzednich wersji. I wtedy tylko jest pełna instalacja. W Twojej wersji komponent się zainstalował ale baza danych już nie, czyli ogólnie się nie zainstalował bo bez bazy nie będzie działał. Zresztą sam piszesz wyżej o błędzie wynikającym z braku tabeli w bazie danych.
Sam czekam na wersję pod 1.7. Przygotowuję projekt i tego elementu brakuje mi najbardziej.

Grylly
14-12-2011, 18:34
Przynajmniej wiesz więcej niż ja ;-)