PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżka do artykułów a menu



enrick27
21-11-2011, 15:19
Chciałbym, aby ścieżka do artykułów miał postać: adres-strony/sekcja/kategoria/artykuł i nie musiałby przechodzić przez taką samą ścieżkę w menu. Znacie jakieś dobre do tego rozrzeżenie?

suchy25
21-11-2011, 22:46
JoomSEF Free http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/sef/1063
lub
Konfiguracja -> Witryna -> Optymalizacja dla wyszukiwarek

enrick27
22-11-2011, 00:17
Dzięki, ale niby jak chcesz to zrobić za pomocą "Witryna -> Konfiguracja -> Optymalizacja dla wyszukiwarek" ?

suchy25
22-11-2011, 09:26
Sory, moja wina nie doczytałem, że chcesz mieć taki adres bez przechodzenia przez menu.
W "Optymalizacja dla wyszukiwarek" proste adresy będą tylko dla pozycji menu.

enrick27
22-11-2011, 11:19
Pozostaje tylko ten komponent, szczerze to miałem go już zainstalowany wcześniej, tylko jest on dla mnie czarną magią. Nie wiem w którym miejscu ustawić ścieżkę dostępu do artykułów. Może jakieś wskazówki?

radd
13-06-2012, 16:53
witam,
mam podobne pytanie
mam linki typu: component/content/article/1-darar3/4-rodki-ochrony-indywidualnej.html
nie dość, że pokazuje całą ścieżkę dostępu to jeszcze numery kategorii i artykułu.

da się to uprościć? (joomsef chyba odpada z tego co widzę, chyba że się mylę, ale chyba jest na bakier z googlami)

Bazyl
13-06-2012, 18:36
Witam,

Należy utworzyć w menu pozycje odpowiadające strukturze kategorii/artykułów.
Moduł takiego menu nie musi być opublikowany.

p.s. Nie ma co się bać zakładac nowych tematów :)

radd
14-06-2012, 13:49
Wielkie dzięki - pomogło skutecznie.

PS. to nie z obawy :) po prostu wolę najpierw poszukać, gdyż jest szansa że trafię na rozwinięty wątek, w którym zawartych jest więcej aspektów danego problemu, czasem się nie udaje, ale tym razem trafiłem na dokładnie takie pytanie, jakie sam chciałem zadać. (albo przynajmniej tak mi się wydawało)

Pozdrawiam i jeszcze raz: dziękuję