PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić wyświetlane artykułu na głównej?



SiTeK
21-11-2011, 23:08
Witam - szukałem rozwiązania ale nie udało mi się znaleźć, może cle szukam, jeżeli tak od razu przepraszam. Jeżeli było gdzieś już o tym pisane proszę o wskazanie gdzie szukać /tylko nie piszcie pogoogluj albo kliknij na wiki/.
Problem: zarządzam szkolna stroną /www.sp43zabrze.pl/, "odziedziczyłem" ją po innym "adminie". Strona główna to wyświetlanie artykułów z jednej kategorii. Mnie interesowałoby żeby wyświetlały się artykuły "ostatnio dodane".
Jest opcja "Na startowej" przy tworzeniu, edycji artykułu ale to nie skutkuje, znaczy jak "zaptacze" na zielono, nie działa. Jak to zmienić żeby główna wyświetlała ostatnio dodane artykuły.

Dziękuję za pomoc

Gall Anonim
21-11-2011, 23:19
Panie administratorze - za moment ktoś cię zapewne zruga - bo to o co pytasz to podstawa - w konfiguracji elementu menu oznaczonego jako strona startowa jest możliwość ustawiania sposobu wyświetlania na wiele sposobów - od najnowszego do najstarszego, i odwrotnie, według kolejności od A - do Z i odwrotnie itd, itp.
Ty ustawiasz, ty wybierasz.
Pzdr
P.S. Mam prośbę - zanim zadasz kolejne pytanie z zakresu ABC Joomla zajrzyj na wiki.

nikszal
21-11-2011, 23:22
W konfiguracji linku do przeglądu artykułów w kategorii masz po prawej stronie parametry konfiguracyjne. Wejdź w parametry rozszerzone i z rozwijanej listy 'Uporządkuj artykuły' wybierz 'Od najnowszych'.

SiTeK
21-11-2011, 23:28
Być może mnie zrugają - liczę się z tym, jednak nie daje rady z tym problemem. Nie ma człowieka, który wie wszystko o wszystkim, a wydaje mi się, że fora internetowe sa po to żeby dzielić się swoją wiedzą z tym co jej nie mają. Ja takiej nie mam i liczę na wsparcie.

W nawiązaniu do tematu posyłam dwa zrzuty do wzięcia z adresu:

Ustawienia "menu => Strona Startowa: http://www.sitarek.cba.pl/dwnl/start.jpeg
4691

oraz samą stronę startową: http://www.sitarek.cba.pl/dwnl/start2.jpeg
4692

I niestety, to co jest zaznaczone jako "publikuj na startowej" nie pokazuje się na niej.
Widać tam tylko artykuły z jednej kategorii.
Nie wiem gdzie to zmienić.

nikszal
21-11-2011, 23:36
I niestety, to co jest zaznaczone jako "publikuj na startowej" nie pokazuje się na niej.

...podobnie jak Twoje załączniki.

SiTeK
21-11-2011, 23:56
...podobnie jak Twoje załączniki.
Poprawione

nikszal
22-11-2011, 00:04
Jak masz ustawiony link do strony startowej? Czy jest to przegląd artykułów na stronie startowej?

SiTeK
22-11-2011, 09:27
No i wszystko jasne.
Dzięki bardzo
Miałem ustawione jako kategoria nie jako strona startowa.

Teraz się pokazał inny kłopot:
W przeglądzie kategorii jest możliwość ustawienia lioczbę kolumn, a tutaj /po ustawieniu linka jako stronę startową/ tej opcji nie ma /Parametry podstawowe puste/. Jak zmienić żeby zamiast treści podzielonych na kolumny była jedna kolumna??

Dziękuję raz jeszcze za wskazówkę