PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.7.3 - problem z formularzem kontaktowym po upload'zie na serwer STREFA.PL



nefreep
22-11-2011, 16:19
Witam wszystkich serdecznie.
I proszę nie odsyłajcie mnie do Google,FAQ, bo już tysiące wątków znalazłem w tym temacie ale żaden nie pomógł.
Problem wygląda następująco.
Stworzyłem stronę internetową która zawiera formularz kontaktowy.I na serwerze lokalnym XAMPP poprzez usługę pocztową SMTP działa poprawnie (z parametrami pocztowymi strefa.pl)
Problem pojawia się dopiero po przeniesieniu strony na serwer. Formularz nie wysyła wiadomości - a co najśmieszniejsze konfiguracja jakakolwiek ustawień w panelu administracyjnym
nie przynosi żadnych zmian i cały czas mam ten sam komunikat błędu który brzmi :

Błąd SMTP: Nie można się połączyć z serwerem pocztowym

Zaznaczam, że na lokalnym serwerze wszystko śmiga pięknie

Po rozmowie z działem BOK polecono zmienić adres z sendmail z /usr/sbin/sendmailna (domyślnie) na /usr/bin/sendmail niestety to także nie pomogło.
Gdy wybieram opcję aby nie używać ustawień SMTP tylko Sendmail jaki klient pocztowy to mam taki komunikat : Nie można wykonać:/usr/sbin/sendmail (mimo że w ścieżce jest /usr/bin/sendmail )
Proszę o pomoc i wyrozumiałość gdyż jest to moja pierwsza stronka - wiadomo każdy kiedyś zaczynał




---------- Post dodany o 15:19 ---------- Poprzedni post był o 09:30 ----------

Ok znowu jestem mądrym o coś nowego :
"Na strefie istnieje możliwość wysyłki wiadomości jedynie przez funkcję mail(). Połączenia ze zdalnymi serwerami smtp (jak i wszelkie inne połączenia po socketach) są zablokowane." taką dostałem odpowiedź od BOK
Także drugie pytanie, jak mam w takim razie skonfigurować wysyłanie wiadomości z formularza. Gdy zaznaczę opcję PHP Mail to które dane i gdzie mam podać:

Dane serwera to :poczta.strefa.pl
dane mojego konta:w_r@in_n_com.pl
sendmail: usr/bin/sendmail (standardowo jest usr/sbin/sendmail)

i czy oprócz tego miejsca w panelu adm. jest jeszcze inne miejsc gdzie trzeba to konfigurować?? gdyż za każdym razem dostaję zwrotkę NIE UDAŁO SIĘ URUCHOMIĆ WYSYŁANIA POCZTY

trzepiz
22-11-2011, 19:18
Ok znowu jestem mądrym o coś nowego :
"Na strefie istnieje możliwość wysyłki wiadomości jedynie przez funkcję mail(). Połączenia ze zdalnymi serwerami smtp (jak i wszelkie inne połączenia po socketach) są zablokowane.

kolejny "Super" hosting .. ehh

nefreep
23-11-2011, 08:12
UPDATE: "Na poczcie nie ma funkcji PHP Mail. Jest tylko funkcja mail. Podana ścieżka dotyczy właśnie tej funkcji" to pytanie do was MISTRZE jakie mam wyjście awaryjne aby używać formularz kontaktowego??
Czy jest ktoś - kto pomoże mi to skonfigurować??

SMTP = brak na Strefie
PHP Mail = brak na Strefa
Sendmail = ??

znalazłem na strefie że ścieżka do sendmail to var/bin/sendmail, ale gdy to wpisze i chcę wysłać wiadomość to wywala komunikat: "nie można wykonać var/sbin/sendmail"
Czy ta literka "S" która jest wpisana w komunikacie wykonawczym, a nie ma jej w ścieżce w PANELU ADMINISTRACYJNYM to jakiś problem - proszę o wyrozumiałość ale dopiero zaczynam przygodę z Joomlą i administracją.

nikszal
23-11-2011, 10:33
proszę o wyrozumiałość ale dopiero zaczynam przygodę z Joomlą i administracją.
Administracja to jedno, a porządny, profesjonalny hosting to drugie.

Nie stać Ciebie na zapłacenie 100 - 120 zł za bezproblemowy serwer?

nefreep
23-11-2011, 10:58
To nie ja jestem decydentem w firmie na jakim hostingu ma być strona. Jest taki wykupiony i na tym ma pracować strona - takie jest założenie władzy i mnie tutaj nic do gadania niestety.
A serwer jest problemowy i to ja muszę sobie poradzić - co prawda napisałem sobie funkcje ()mail ale korzystanie z tego nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem dlatego liczę na waszą pomoc, a jeżeli takowej nie otrzymam to trudno będę sobie jakoś musiał poradzić.

na marginesie : sprawa SENDMAILA jest w toku w dziale pomocy technicznej i czekam na odpowiedź
a tak z innej beczki czy w wersji J1.7 jest opcja wstawienia do artykułu zawartości z innej strony tzn mam formularz prosty napisany w php i chciałbym go widzieć w artykule
czytałem że w wersjach starszych są boty natomiast jak to się ma do wersji 1.7

nikszal
23-11-2011, 11:10
A serwer jest problemowy i to ja muszę sobie poradzić - co prawda napisałem sobie funkcje ()mail ale korzystanie z tego nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem
Molestuj administratora serwera do czasu, aż systemowa poczta zacznie działać. Płacisz i wymagasz.


czy w wersji J1.7 jest opcja wstawienia do artykułu zawartości z innej strony tzn mam formularz prosty napisany w php i chciałbym go widzieć w artykule
Polecam RS Form Pro (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/forms/4964?qh=YToxMTp7aTowO3M6NToiZm9ybXMiO2k6MTtzOjQ6Im Zvcm0iO2k6MjtzOjU6ImZvcm1lIjtpOjM7czo2OiJmb3JtJ3Mi O2k6NDtzOjY6ImZvcm1zJyI7aTo1O3M6NjoiZm9ybWVkIjtpOj Y7czo1OiJmb3JtJyI7aTo3O3M6NjoiZm9ybWVzIjtpOjg7czo3 OiJmb3JtZWx5IjtpOjk7czo3OiJmb3JtaW5nIjtpOjEwO3M6Nj oiZm9ybScuIjt9)

Ze swoim skryptem możesz mieć identyczny problem jak z pocztą. RS Form Pro bez problemu wstawisz w treść artykułu.

nefreep
23-11-2011, 12:49
Molestuje już od poniedziałku i szczerze mówiąc zaczynam wątpić w rozwiązanie problemu.
Ewidentnie jest problem z dostępem do SENDMAIL'a i tego tematu nie odpuszczę skoro posiadają taką opcję?!
Jakby ktoś znał jakieś rozwiązanie - bo może to ja jestem ciemny i źle wpisuje dane w panelu administracyjnym to proszę o podpowiedź i załączam screen

4696

---------- Post dodany o 12:49 ---------- Poprzedni post był o 11:20 ----------

UPDATE :

"Jedyna dozwolona metoda, to użycie funkcji mail()"

czy ktoś OPRÓCZ ZMIANY SERWERA może coś temu zaradzić??

nikszal
23-11-2011, 12:54
Wynajmij tureckich hackerów, którzy zmienią ustawienia serwera. To oczywiście materialnie i pod względem odpowiedzialności karnej bardzo drogi żart.

Taniej będzie zmienić hosting na profesjonalny, ale takowej rady nie chcesz, więc męcz się dalej.

nefreep
23-11-2011, 12:55
Temat do zamknięcia i dziękuję za zainteresowanie...

nefreep
24-11-2011, 14:40
Poradziłem sobie z tym problemem trochę na około ale jakoś daje radę : http://www.interbin.com.pl/Joomla/index.php/kontakt/biuro-formularz-kontaktowy
Mam pytanie jak usuną tą ramkę od lewej i góry - jest to wpinacz do skryptu php
Próbowałem i grzebałem w modułach konkretnie we wraperze ale nie udało mi się usunąć tej ramki <= proszę o wytłumaczenie jak dla laika czyli gdzie co wkleić bądź zmienić parametr

UPDATE: działa poprawnie po modyfikacji : Joomla/components/com_wrapper/views/wrapper/tmpl/default.php i frameborder = "0" przed linie class="wrapper<?php echo $this->pageclass_sfx; ?>"> będzie dla potomnych

nikszal
24-11-2011, 15:31
Próbowałem i grzebałem w modułach konkretnie we wraperze ale nie udało mi się usunąć tej ramki <= proszę o wytłumaczenie jak dla laika czyli gdzie co wkleić bądź zmienić parametr
Dopisz sobie na końcu arkusza position.css

.wrapper
{
border: none;
}

W ten sposób u siebie wyeliminowałem tę brzydką ramkę. Zniknęły wszystkie 4 boki.